Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Láska od Jonyho. Iveovo chystané designové studio patrně mění název na LoveFrom Jony

Konec éry. I takto by se dala nazvat skutečnost, kterou před měsícem Apple na svém webu oficiálně oznámil. Z jeho řad totiž ke konci letošního roku vystoupí klíčový člen a jeden z nejvlivnějších designérů moderní doby, Jony Ive. Co doopravdy stojí za chystaným opuštěním bran Cupertina ze strany Ivea, se neví (je to skutečně chtíč fungovat samostatně, nebo byl poslední roky pro Apple přítěží?), každopádně jedno je jisté — Ive nyní bude figurovat pod svým novým studiem.

Už od prvotního ohlášení této velké změny ve vedení Applu se vědělo, že Ive spolu se svým kolegou Marcem Newsonem založí firmou s názvem LoveFrom. Samotné pojmenování má vyjadřovat především „lásku a vášeň“ k designérskému řemeslu, které je skrze důmyslné produkty předáváno dále, do rukou běžných zákazníků. Nyní se však ukazuje, že název bude malinko jiný. Respektive takový, který bude zdůrazňovat především Ivea.

Dvaapadesátiletý Brit si před pár dny nechal u Úřadu pro patenty a ochranné známky USA zaregistrovat LoveFrom Jony, což ukazuje, že teď to celé bude především o Iveovi. Jen tento drobný dodatek je zajímavý zejména v kontextu toho, že přes 30 let bylo v Applu na produktech používáno především označení Designed by Apple bez žádného specifického uznání pro samotné designéry, respektive pro Ivea.

Dvorní designér Applu tak dost možná chce být středem pozornosti a být tou hlavní postavou, která dostane v jeho nové firmě náležité „uznání“. Je však otázkou, zdali se takto přejmenuje celé, zatím neexistující studio, nebo to bude sloužit jako dodatek pro specifické produkty, jež navrhne výhradně Ive. Každopádně je nově dostupné i logo, které – dle očekávání – je velmi jednoduché a spočívá pouze v názvu patkovým fontem.

Komentáře