Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Na povrch unikly CAD rendery nových iPhonů. Čtvercové rozložení kamery je téměř stoprocentní
Koncept: Hasan Kaymak

Do představení nových iPhonů zbývají už jen přibližně dva měsíce a jak pravděpodobně tušíte, jedna z největších změn u nových generací bude v rámci kamerového osazení. Už dlouhé měsíce se proslýchá, že Apple chce do svých vlajkových lodí přidat dodatečnou ultra-širokoúhlou čočku, čímž by se zvýšil počet čoček na tři.

Vzhledem k tomu, že se čas neúprosně krátí a informaci potvrzují i známá jména jako Mark Gurman z agentury Bloomberg nebo uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, jde o téměř stoprocentní věc. Nově to navíc potvrzují i CAD rendery od Slashleaks, které jsou zpravidla takovým posledním razítkem, co se chystaných iPhonů týče.

Foto: Slashleaks

Z nich je patrné, že novinky budou stále nabízet horní výřez v disleji (notch) pro technologii TrueDepth, respektive bezpečnostní funkci Face ID, a pochopitelně také výrazný čtverec v levém horním rohu na zádech. Ten se stále hojně skloňuje mezi veřejnosti, a to z důvodu svého poněkud zvláštního designu (byť reálně může působit zcela odlišným dojmem).

Rendery navíc potvrzují i to, že u nástupce iPhonu XR vsadí na osazení o dvou čočkách, a sice klasické a teleobjektivu. Pouze nová řada původních iPhonu XS a XS Max, jejichž označení je zatím skryto pod rouškou tajemství, budou disponovat trojčočkovým systémem.

Foto: Slashleaks
Foto: Slashleaks

Na spodní straně je pak viditelný Lightning port, tudíž spekulace, že by Apple mohl po vzoru iPadu Pro vsadit na USB-C, se nejspíš nepotvrdí. Co se týče dalších, na které však rendery nepoukazují, jednou z drobnějších úprav bude nahrazení funkce 3D Touch za Haptic Touch, jenž je známý z modelu XR. Ten oproti 3D Touch nereaguje na tlak stisku, ale naopak na délku stisku. Obecně se pak očekává OLED displej u vlajkových lodí a LCD u nástupce levnějšího XR.

Konkrétnější informace však budou k dispozici patrně až v průběhu samotné keynote, kterou Apple s největší pravděpodobností chystá na září letošního roku.

Komentáře