Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Narušení designové čistoty. Makety ukazují reálnou podobu kamerových osazení nových iPhonů
Foto: Marques Brownlee / YouTube

Do představení nových iPhonů zbývají přibližně dva měsíce a logicky se okolo tohoto uvedení dost mluví. Jde o zcela běžnou věc: iPhone je natolik klíčový a oblíbený produkt, že zajímá celou technologickou oblast. Nyní je však humbuk okolo chystaných generací o něco větší, přičemž důvod je poměrně prostý: kamera.

Kamera je vlajkovou funkcí iPhonů a není divu, že do ní Apple vkládá své maximum, aby fungovala co nejlépe. S každým novým modelem zlepšuje její parametry, posouvá hranice mobilních fotografických možností a výrazně dodává šmrnc pro natáčení videa. Důležitým prvkem se stal i teleobjektiv, který poprvé dorazil do modelu 7 Plus.

Od této doby pak začaly mít iPhony dvě čočky a poměrně výrazný pruh na zádech, který pro mnohé nevypadá úplně nejlépe a navíc zapříčiňuje viklání zařízení na stole. Letošní rok ovšem nebude o dvou čočkách jako posledních pár let zpět, ale o třech. Apple téměř stoprocentně v září představí vlajkové lodě s trojčočkovým osazením.

Foto: Marques Brownlee / YouTube

Dodatečnou čočkou bude ultra-širokoúhlá varianta, díky níž bude možné pořizovat nejen profesionálnější fotky, ale také žasnout nad prapodivným designem, který Apple pro umístění této třetí čočky zvolil. Nové modely totiž mají disponovat relativně objemným a viditelným čtvercem na zadní straně zařízení, jenž – přiznejme si – příliš dobře esteticky nevypadá.

Ve skutečnosti vypadá ještě větší

Zatím byla možné soudit podobu tohoto „kamerového čtverce“ pouze z digitálních renderů. Nyní se však do oběhu začínají dostávat poměrně věrohodné makety, které teprve ukazují, jak bude tato novinka ve skutečnosti vypadat. Pokud bychom se mohli odvíjet od videa od známého technologického youtubera Marquese Browleeho, je patrné, že čtvercové osazení je velmi výrazné a dost narušuje čistý vzhled zad, který má – stejně jako zbytek telefonu – zůstat po vizuální stránce totožný jako iPhony XS.

Foto: Marques Brownlee / YouTube

Co je možná zajímavější, je předpoklad, že čtvercovým rozložením kamery bude disponovat i nová generace iPhonu XR, který bude mít dvě čočky. Ty se podle všeho daly vměstnat pod sebe (podobě jako u X a XS), ale Apple patrně zvolí jednotnější směr, aby tři nové telefony byly založeny na podobném stylu.

Koncept: Apple Hub / Behance

Komentáře