Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nintendo na iOS vypustilo očekávanou hru v hlavní roli s doktorem Mariem

Delší dobu se mluvilo o tom, že Nintendo chystá na iOS další chytlavou hru ze svých dílen. Po velkém úspěchu zábavné běhačky Super Mario Run se opět rozhodlo, že tohoto kultovního italského instalatéra použije znovu, tentokrát však v roli doktora bojujícího proti škodlivým animovaným virům.

Hra pod názvem Dr. Mario World, která je založena na vertikálním plošinovém stylu sestřelování nepřátel (podobně jako třeba hit Candy Crush), měla původně na iOS a Android dorazit až dnes, respektive 10. července. Nintendo se však rozhodlo své fanoušky překvapit a novinku spustilo již včera.

Na vybraných trzích tak hráči mohou přes App Store (potažmo Google Play) Dr. Mario World zdarma stahovat a pomocí digitálních pilulek ničit zmíněné animované viry. Čím více, tím lepší skóre a optimističtější vyhlídky do dalšího herního pokračování. Nechybí ani multiplayerový mód jeden na jednoho.

Součástí tohoto počinu, který doplňuje předchozí hry na iOS jako Fire Emblem Heroes, Animal Crossing: Pocket Camp a samozřejmě Super Mario Run, jsou i další kultovní postavy jako Peach, Toad nebo Bowser. Všechny v doktorském mundúru.

Česko ještě čeká

Hra zatím není spuštěna pro Česko. Na druhou stranu se očekává, že jde pouze o otázku maximálně několika dní, než Mario v novém konceptu doskáče i na tuzemský trh. Pokud však máte například americký účet na App Storu, hru si do svého iPhonu nebo iPadu můžete stáhnout (zdarma s možností mikrotransakcí uvnitř hry).

Komentáře