Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nomad reaguje na nekvalitní kabely k iPhonu vlastními minimalistickými variacemi z kevlaru

Co si budeme nalhávat, oficiální kabely, které Apple dodává ke svým iPhonům nebo iPadům, nepatří mezi zrovna ty nejkvalitnější. Jejich gumový povrch je poměrně snadné natrhnout a na cestování, kde se počítá s horším zacházením, nejde o ideální volbu. Naštěstí však na trhu existují odolnější varianty z materiálů, jež nejsou tak náchylné k poškození.

Do této oblasti se začíná pouštět i původně kickstarterový projekt Nomad, který za pár let vyrostl do renomovaného výrobce, co se doplňků pro elektroniku týče. Ten nově výrazně inovoval svůj sortiment kabelů, a to způsobem, že většinu z nich zaobalil do kabátku vyrobeného z kevlarových vláken.

Kevlar je obecně známý pro svou vysokou pevnost a tepelnou odolnost. Díky těmto atributům je pak používán pro výrobu částí raketoplánů a letadel, neprůstřelných vest, ochranných přileb a tak dále. Nomad se nicméně rozhodl, že jeho vlákna bude používat pro produkci kvalitních kabelů pro iPhone a iPad, respektive pro další zařízení.

V jeho nabídce se nyní objevuje jak standardní kabel s koncovkami Lightning a USB-A, který je možné si vybrat v 1,5- a 3metrové verzi, tak variantu „USB-C to Lightning“, která také přichází v 1,5- nebo 3metrové délce. Mimo jiné je možné sáhnout i po univerzální variaci, která nabízí Lightning, USB-C a microUSB v jednom.

Kabely, které přichází s oficiální certifikací Applu (MFi), je možné objednávat z oficiálního webu Nomadu. Doručení je i do Česka.

Komentáře