Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nové iPhony přinesou stabilitu do vratkého poptávkového cyklu. Pro letošek se jich chystá 75 milionů
Makety údajných iPhonů 11 (Foto: 9to5mac / YouTube)

Představení nových generací iPhonu se pomalu blíží a logicky se víří i debaty o tom, jaký prodejní úspěch asi budou mít. Byť téměř nikdy nejde o žádné 100% přesné informace, je minimálně zajímavé se podívat, co si o novinkách myslí přední analytici, kteří se odvíjejí také od asijských dodavatelů, jež s Applem na vývoji nových iPhonů spolupracují.

Jak informuje agentura Bloomberg, u nových iPhonů, které přijdou ve třech velikostních variantách včetně výrazné vzhledové struktury kamery, se očekává, že po minulém roce přinesou jakousi stabilitu poptávky a půjde vesměs o úspěšné modely. Odvolává se především na počet iPhonů, které mají být vyrobeny pro období od září do prosince.

Foto: Marques Brownlee / YouTube

Dodavatelé včetně Foxconnu nebo Pegatronu chystají vyrobit až 75 milionů nových iPhonů, které se mají prodat v letošním roce. Přibližně tak jde o stejné číslo jako vloni, a to i přes skutečnosti, že obecná globální prodejnost smartphonů postupně klesá a USA po obchodní stránce stále příliš dobře nevychází s Čínou, jež je pro Apple nesmírně důležitý trh.

I když se chystá 75 milionů nových jablečných telefonů, neznamená to, že se jich nutně tolik prodá. Pokud bychom ale mohli věřit analytikům, jmenovitě Jeffovi Puovi a známému Ming-Chi Kuovi, měl by Apple prodat na 74 milionů, respektive 75 až 80 milionů kusů. Oproti minulým rokům nejde o nic speciálního, na druhou tento počet značí onu zmíněnou stabilitu.

Tim Cook (Foto: Fortune Photo – Stuart Isett / Flickr)

iPhone jako takový je pro Apple stále klíčovým zdrojem příjmu, ovšem jeho prodeje upadají. Je to vcelku logický vývoj: trh se nasytil a lidé zkrátka nemají zapotřebí si každý rok kupovat nový stroj za několik desítek tisíc korun. Možná to však změní fakt, že chystané iPhony (pravděpodobně 11) nabídnou mnohonásobně lepší kameru, což bude jejich hlavní prodejní parametr.

Komentáře