Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Siri by mohla fungovat na vlastním operačním systému SiriOS. Těžili by z toho hlavně vývojáři

I když Siri existovala již dříve, až s iPhonem 4S z roku 2011 se tato hlasová asistentka začala důkladněji dostávat do ekosystému Applu. Následně si našla místo i na iPadech, Macích a také Apple Watch a byť není zdaleka tak pokročilá jako Alexa nebo Google Assistant, své využití nepochybně má (i například v rámci Zkratek).

Cupertinská společnost však nebere Siri jako hotovou platformu a snad s každou novou aktualizací operačního systému se snaží tuto službu vylepšovat. A nutno říct, že od roku 2011 udělala obrovský pokrok, který může být korunován dalším velmi zajímavým tahem. Díky němu by se totiž Siri stala opět o něco relevantnější pro koncové vývojáře.

Podle investiční firmy Mangrove má Apple během příštího roku uvést zcela nový operační systém pod názvem SiriOS, který by hlasovou asistentku osvobodil od přímé návaznosti s iOS (iPadOS), watchOS, macOS a tvOS a sloužil by jako samostatná softwarová entita umožňující vývojářům lepší a efektivnější práci v této oblasti s důrazem na inovativnější pojetí.

Foto: MacRumors / YouTube

Zásadním benefitem údajného SiriOS, který po uvedení iPadOS může dávat smysl (minimálně po stránce toho, že se Apple nebojí tříštit portfolio svých operačních systémů), má být jeho otevřenost. Ta by pro vývojáře nabízela mnohem širší využití a navíc by se nemuseli spoléhat pouze na SiriKit, který má svá omezení.

SiriOS by navíc značil důraz Applu na zlepšení Siri jako takové, což mimo jiné potvrzuje i najímáním zvučných jmen do této divize (například Iana Goodfellowa, který je specialistou na umělou inteligenci). Zatím nicméně jde o předběžné informace a nic není stoprocentně jisté. Pokud by to však přeci jen byla pravda, SiriOS by mohl být představen v průběhu konference WWDC v roce 2020.

Komentáře