Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Všechny ikonické reklamy Applu online na jednom místě. Podívejte se na unikátní archiv
Foto: Jim Abeles / Flickr

Apple si již od samotného vzniku dával záležet na tom, jak budou jeho produkty vypadat a jak budou veřejnosti prezentovány. S tím se samozřejmě pojily i reklamní spoty, do jejichž nápaditosti a neortodoxního provedení firma z kalifornského Cupertina investovala nemalé peníze. Většinu z nich však dosud nebylo možné snadno dohledat.

Vzhledem k tomu, že v 80. a 90. letech se reklamy vysílaly výhradně přes televizní obrazovky, neexistovaly žádné kvalitní záznamy na internetu a pouze hrstka lidí měla jedny z nejikoničtějších jablečných spotů k dispozici. Mezi ně se řadí i grafický designér a obchodník Sam Henri Gold.

Ten reklamy z dílen Applu postupně sbíral a ukládal, aby je v pravý čas ukázal světu v uceleném balíčku mapující celý vývoj firmy. A to se nyní děje. Sam Henri Gold zveřejnil všechny tyto skvosty na svém úložišti Google Drive bez omezeného přístupu, díky čemuž se na tyto materiály může každý podívat.

Dá se říct, že se jedná o takové internetové muzeum reklam Applu. Vše je rozřazeno do složek, v nichž se dá jednoduše orientovat, přičemž je možné narazit i na unikátní fotky jednotlivých produktů nebo záznamů ze slavných projevů během tiskových konferencí. Co se týče samotných spotů, nechybí ikonický Super Bowl, představení iMacu G3, odhalení PowerBooku a celá řada dalších (včetně těch novějších).

Archiv je k dispozici ZDE. Obsah není nutné stahovat: stačí jej otevřít přímo v prohlížeči.

Komentáře