Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple hackerům poskytne otevřenější iPhony, chystá i program na hledání děr v macOS

Apple se podle posledních zpráv chystá odborníkům na bezpečnost poskytnout speciální iPhony, které jim umožní snáze hledat mezery v jejich zabezpečení. Podle magazínu Forbes Apple tuto novinku oznámit již tento týden na konferenci Black Hat zaměřené právě na digitální bezpečnost.

Dle zprávy by měli tyto iPhony získat lidé zapojení do speciálního programu na odhalování bezpečnostních chyb. Tento program je pouze pro zvané a „hackeři“ v rámci něj mohou získávat finanční odměnu za každou odhalenou bezpečností díru. A v čem by ony iPhony měly být unikátní?

Dle zdroje obeznámeného s problematikou se bude jednat téměř o „vývojářské“ přístroje, které uživateli umožní o mnoho více úkonů než „uzavřené“ iPhony pro klasické spotřebitele. Umožní například prozkoumávání jednotlivých částí operačního systému, které nejsou běžně přístupné, a bezpečnostní expert bude moci rovněž třeba pozastavit chod procesoru nebo prozkoumat paměť a odhalit její případnou zranitelnost.

Bude se tedy jednat o mnohem otevřenější iPhony, než jsou ty, se kterými se člověk běžně setká. Přeci jen se ale nebude jednat o natolik otevřená zařízení jako jsou ty iPhony, které mají k dispozici interní vývojáři Applu a členové interního bezpečnostního týmu. Lidé zapojení do programu s nejvyšší pravděpodobností nebudou moci například dešifrovat firmware zařízení.

Sekundárním cílem programu může být i snaha omezit obchodování s „vývojářskými“ iPhony na černém trhu. Na světě je mnoho zvědavých hackerů, kteří se chtějí iPhonům dívat na zoubek a klasický spotřebitelský iPhone jim k tomu nestačil. Tajně se proto obchodovalo s vývojářskými telefony vynesenými přímo z Applu.

Na konferenci Black Hat bychom se toho k problematice i chystaným novinkám měli dozvědět o mnoho více. Ve čtvrtek vystoupí šéf bezpečnosti v Applu Ivan Krstić a očekává se, že prozradí právě detaily ohledně vylepšení programu nahlašování chyb v rámci iOS. Na spadnutí je pak údajně i program pro macOS, v rámci kterého by hackeři dostávali odměny i za nahlášení chyb v počítačovém operačním systému Applu. Takový program totiž Apple zatím nemá.

Komentáře