Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple na svém e-shopu začíná nabízet alternativy k AirPower. Základní stojí 2 739 Kč

Uplynuly více než čtyři měsíce od doby, kdy Apple po dlouhém otálení a napínání zákazníků zařízl vývoj AirPower, jednoduché bílé plošky s možností bezdrátově nabíjet iPhone, Apple Watch a AirPods současně. Po tomto ohlášení se rázem začalo ještě více mluvit o podobných řešeních, které dokáží dodávat energii minimálně dvěma zařízením zároveň (a že takových variací existuje), a Apple se k celé věci nijak zásadně nevyjadřoval.

Dělal mrtvého brouka a nebylo možné slyšet prakticky žádné indicie o tom, že by se do segmentu bezdrátového nabíjení nějak vrátil (respektive znovu pouštěl). To se nyní mění, byť nikoliv s jeho vlastním řešením. Kalifornská firma totiž zahájila prodej dvou speciálních dobíjecích podložek na této bázi od známého výrobce mophie, a to i v Česku. Jsou nicméně exkluzivní součástí oficiálního e-shopu Applu s tím, že se mohou dostat i do kamenných Apple Storů.

Na první pohled jde o vcelku minimalistická řešení, která jsou o něco tlustší než slibovaná AirPower a jsou dělaná v černé barevné kombinaci. Tu první z nich Apple nazývá jako Dvojitá bezdrátová nabíjecí podložka mophie a slouží pro bezdrátové nabíjení – jak už označení napovídá – dvou zařízení. Ideálně pak iPhonu a aktualizovaného pouzdra od AirPodů. Součástí doplňku je nicméně i klasický USB-A konektor, díky němuž je možné dodatečně nabíjet třeba Apple Watch. Prakticky tak zvládne naráz dobít tři zařízení, byť jen dva bezdrátově.

Druhým řešením je Bezdrátová nabíjecí podložka mophie 3 v 1, která vypadá shodně se svým výše zmíněným sourozencem, ovšem navíc nabízí dedikovaný stojánek s integrovaným čidlem pro nabíjení Apple Watch. Obě varianty mají shodný výkon 7,5 W.

Co se týče ceny, Dvojitá bezdrátová nabíjecí podložka mophie stojí 2 739 korun, přičemž Bezdrátová nabíjecí podložka mophie 3 v 1 je o tisíc korun dražší.

Komentáře