Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple najal spolutvůrce původního Xboxu Nata Browna. S čím by ve firmě mohl pomoct?

Do startu herní předplatitelské platformy Apple Arcade, která má obsahovat přes 100 titulů vydaných exkluzivně pro jablečný ekosystém, zbývá už jen pár měsíců a protože jde o svou podstatou o službu, vkládá do ní Apple dle očekávání hodně úsilí. Není totiž tajemstvím, že zaměření cupertinské firmy se vcelku radikálně mění a už nechce být pouze tvůrcem hardwaru, ale naopak poskytovatelem různých služeb. Od her po magazíny až po televizní obsah na Apple TV+.

Apple Arcade tak bude klíčovou součástí „nového Applu“ a nejnovější krok napovídá tomu, že půjde o poměrně velkou věc. Společnost Tima Cooka do svého týmu najala Nata Browna, bývalého zaměstnance ve Valve (v divizi pro virtuální realitu) a především spolutvůrce jedné z nejoblíbenějších herních konzolí světa, Xboxu. Ten má tedy s herním průmyslem bohaté zkušenosti a může být velmi cenným prvkem v tomto jablečném byznysu.

Brown (a ostatně ani Apple) však nespecifikoval, na čem přesně bude pracovat. Vzhledem k tomu, že o celé profesní změně tweetoval, zmínil se, že jeho náplní bude „práce na grafice aplikací včetně jejího implementování do platforem Applu“. Dost možná se tak nebude soustředit pouze na ambiciózní Apple Arcade, ale na další projekty, na nichž cupertinský gigant pracuje.

Žhavým tématem jsou nyní brýle s rozšířenou realitou, kde by jeho know-how mohlo taky pomoci. Nehledě na to, že by jeho bodem zájmu mohl být i vývojářský balíček ARKit. Lze tak očekávat, že bude multifunkčním členem.

Komentáře