Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple nové iPhony představí 10. září, prozrazuje to beta iOS 13
Makety údajných iPhonů 11 (Foto: 9to5mac / YouTube)

Apple právě zveřejnil již 7. vývojářskou beta-verzi nové verze mobilního operačního systému s označením iOS 13. Dobrou zprávou pro uživatele je, že testování se pomalu chýlí ke konci a novou verzi iOS budou lidé do svých telefonů moci instalovat již zhruba za měsíc. Ještě o něco dříve se ale dočkáme představení nových iPhonů a právě díky nové betě iOS 13 již pravděpodobně víme kdy. iPhone 11 nejspíš spatří světlo světa 10. září.

Součástí iOS 13 je nově soubor, který je pojmenován “HoldForRelease”. Jedná se přitom o snímek domovské obrazovky iPhonu, který Apple zobrazuje při prvním spuštění iPhonu po jeho vytažení z krabice. Snímek obsahuje i ikonku kalendáře a na ní se dá jednoduše vyčíst datum 10. září (úterý).

Nejedná se samozřejmě o nezvratný důkaz a oficiální datum premiéry nových produktů v čele s iPhonem 11 se dozvíme až z oficiálních pozvánek. Je ale velmi pravděpodobné, že se datum potvrdí. Stejný snímek s datem 12. září totiž obsahovala i beta iOS 12 a toto datum se skutečně stalo datem premiéry iPhonů loňské řady XS. K představování nových iPhonů navíc v posledních letech docházelo vždy ve druhé zářijové úterý, nebo ve druhou zářijovou středu.

Dny a data představení posledních iPhonů jsou následující:

  • 2018 – středa, 12. září
  • 2017 – úterý, 12. září
  • 2016 – středa, 7. září
  • 2015 – středa, 9. září

Všeobecně se očekává, že v rámci letošní keynote představí Apple tři nové modely a nástupců se tedy dočkají všechny tři aktuální iPhony – XS, XS Max i XR. Největší novinkou má být vylepšený fotoaparát s vystouplým čtvercovým „objektivem“ na zádech telefonu, který má obsahovat tři čočky fotoaparátu. Jedna z čoček má být širokoúhlým objektivem, který uživateli umožní zabrat o mnoho širší záběr. Třetí čočka zároveň zaručí, že bude uživatel moci využít ještě větší optický zoom. Očekávanou samozřejmostí je pak nový, rychlejší procesor.

Otázkou je, jak Apple letošní modely pojmenuje. Pravděpodobné je, že budou mít pořadové číslo 11, ale možné samozřejmě je i to, že firma zůstane u označení římskými číslicemi. Objevily se ale také zvěsti, že by Apple mohl zavést nový přídomek „Pro“ a na pulty by tentokrát dorazila trojice pojmenovaná iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max.

Pojmenování „Pro“ je sice trochu krkolomné, ale ve světě smartphonů není ničím výjimečným a faktem je, že by Apple nomenklaturu iPhonů přiblížil té, kterou využívá u iPadů. Se zprávou, že Apple iPhony takto pojmenuje, navíc přišel Twitterový účet CoinX, který názvy nových iPhonů správně odhadl již loni.

Komentáře