Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple prý chystá své další iPady vybavit stejně výrazným kamerovým osazením jako u nových iPhonů

Pokud existuje jedna věc, která se s očekávaným příchodem nové generace iPhonů skloňuje nejvíce, je to nepochybně kamera, respektive její design v podobě výrazného čtverce. Byť ještě není všem dnům konec, protože Apple své novinky představí až za měsíc a možná zcela překvapí, je více než pravděpodobné, že záda letošních iPhonů bude mít opět o něco znatelnější hrbol.

Nyní se však na povrch dostaly údaje o tom, že na podobné bázi by měly mít kameru i nové iPady. Konkrétně základní (vstupní) model a profesionální varianty Pro. Minimálně takto informuje známý japonský blog Mac Otakara, který má mnohdy pravdivé informace a zpravidla má dobré napojení na dodavatelské řetězce Applu.

Makety údajných iPhonů 11 (Foto: 9to5mac / YouTube)

Spolu s touto poněkud překvapivou informací se do oběhu dostaly i první rendery, které ukazují, jak by iPady se čtvercovým kamerovým osazením mohly vypadat. Na první pohled však nejde o nic tak invazivního a do očí bijícího jako u chystaných iPhonů, i tak je ale výstupek poměrně dost viditelný a rozhodně zapříčiní znatelnější viklání na stole.

Co se pak týče bližších specifikací, aktualizované iPady Pro o úhlopříčkách 11 palců a 12,9 palce by měly disponovat trojčočkovým systémem včetně blesku (stejně jako blížící se vlajkové iPhony), přičemž základní varianta jablečného tabletu s 10,2palcovým displejem by měla nabízet čočky dvě.

Foto: Mac Otakara

Nyní se však naskýtá důležitá otázka: potřebují iPady tak dobré kamery? Lze argumentovat tím, že se dají velmi slibně používat pro rozšířenou realitu, nicméně tam trojčočkového systému není tolik potřeba. Obecně pak iPady k focení, potažmo natáčení videí, příliš neslouží, byť existují výjimky a rozhodně nelze říct, že by pořizovaly špatné výstupy (ba naopak). Šlo by tak o poněkud zvláštní krok, který by znatelně navýšil cenu. Rozhodně by se ale našly skupiny, které by tento prvek ocenily i v tabletech.

Komentáře