Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple rozeslal pozvánky na 10. září. Kromě nových iPhonů by se mohly objevit i MacBooky Pro a iPady
Foto: Apple

Nedávno se ve zkušební verzi iOS 13 objevilo datum 10. září, které bylo okamžitě interpretováno jako termín představování nových produktů. Apple nyní tyto dedukce oficiálně potvrdil, když novinářům rozeslal pozvánky do posluchárny Steve Jobs Theater, sloužící právě pro organizování prezentací novinek firmy. Tradičně neprozradil, co přesně chystá, očekává se ale hned několik kusů hardwaru.

Hlavním bodem prezentace budou téměř jistě nové modely iPhonů. Ty vyšší by měly představit velký kamerový modul se třemi čočkami a nést přídomek „Pro“. Nástupce s dvojicí čoček na zadní straně se nejspíš dočká také iPhone XR. O všech modelech je známo poměrně mnoho detailů, které jsme nedávno shrnuli v jednom článku a doplnili o report Bloombergu.

Ještě donedávna bylo velkou otázkou, zda vůbec má smysl letos očekávat novou verzi Apple Watch, když Series 4 je pořád daleko před konkurencí a chytré hodinky netřeba aktualizovat tak často. Podle posledních informací se zdá, že podobně přemýšlí i Apple, za necelé dva týdny by ale mohl potěšit alespoň fanoušky luxusnějších modelů hodinek verzemi z titanu a keramiky.

Makety údajných iPhonů 11 (Foto: 9to5mac / YouTube)

16palcový MacBook Pro je předmětem spekulací a úniků informací už mnoho měsíců. Nové počítače se sice objevily relativně nedávno, jednalo se ovšem jen o klasickou aktualizaci hardwaru jako rychlejší procesory a paměti. U zcela nového MacBooku Pro se naopak očekává zásadní změny v podobě většího displeje při zachování stejných rozměrů těla počítače a přechodu na spolehlivější klávesnice s nůžkovým mechanismem.

Co se iPadů týče, na nové modely z nejvyšší řady Pro si nejspíš ještě pár měsíců počkáme. Mnohem pravděpodobnější je, že se na projekčním plátně objeví obnovená verze základního iPadu, u níž se úhlopříčka displeje rozroste z 9,7palců na 10,2 palců.

Koncept MacBooku Pro (Foto: Viktor Kádár / Vimeo)

Pozvánka Applu obsahuje slovní hříčku, která frázi „vstup jen s pozvánkou“ obměňuje na „vstup jen s inovacemi“. Co přesně si firma pod pojmem „inovace“ tentokrát představuje se dozvíme 10. září v 19:00 středoevropského času. Celou prezentaci půjde prostřednictvím videa tradičně sledovat přímo na webu Applu.

 

Komentáře