Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple se blíží k 1,5 miliardě aktivních zařízeních. Značný podíl mají iPhony z druhé ruky

To, jestli je daný produkt mezi zákazníky oblíbený, se dá rozluštit pomocí dvou aspektů. Jde o prodejnost a následné aktivní používání. Zatímco je počet prodaných kusů nepochybně velmi relevantní měřítko úspěchu, nelze zapomínat ani na aktivitu daného zařízení, respektive skutečnost, jestli jej majitel skutečně průběžně využívá. A není složité vydedukovat, že to se konkrétně Applu daří.

Kalifornský gigant rozhodně nemá ve zvyku zatajovat, jak na tom jsou jeho iPhony, iPady nebo Macy, co se týče aktivního používání. Ba naopak. Snad během každého investorského hovoru zmiňuje trend, který bude v následujících měsících následovat. Mají to skvěle promyšlené a ví, že základna aktivních zařízení je alfou a omegou spokojeného chodu firmy.

O to víc, když Apple momentálně přesedlává z ryze hardwarového zaměření do segmentu služeb, kde chce prorazit s Apple News+, Apple Arcade, Apple TV+ a dalšími doplňky jako iCloud, Apple Pay a tak podobně. Zkrátka potřebuje mít po světě co nejvíce aktivních zařízení, aby dokázal tyto služby doručovat maximálními počtu lidí. Dává to laický smysl.

Uznávaný analytik Horace Dediu nyní informuje, že je Apple na cestě k pokoření úctyhodné hranice ve výši 1,5 miliardy celosvětově aktivních zařízení (konkrétně iPhonů, iPadů a Maců). Podle jeho propočtů by k tomuto prolomení mělo dojít ke konci letošního srpna, přičemž jen samotné iPhony mají pokořit milníkovou 1 000 000 000 během prvního čtvrtletí roku 2020.

Právě situace s iPhony je krásně viditelná na grafu, který Dediu sdílel na svém Twitteru. Byť se ví, že prodeje jablečných telefonů klesají, neznamená na to, že bude klesat i jejich aktivace. Řada lidí si totiž první iPhone koupí třeba z druhé ruky, což se nezapočítává do celkového počtu prodaných strojů. Tim Cook (CEO) tento trh s použitými iPhony bere pozitivně a jen to odpovídá tomu, co bylo nastíněno výše – maximum lidí se zařízeními od Applu = lepší doručování služeb.

Co se pak týče přesných údajů, ty nejsou známy. Zatím jde jen o předpoklady, byť velmi věrohodné. Každopádně Cook s finančním ředitelem Applu Lucou Maestri informoval, že „svého aktivního maxima dosáhly nejen iPhony, ale i iPady a Macy“.

Komentáře