Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple spustil betu nového webu iCloud.com s vylepšenou verzí aplikace Připomínky
Zdroj: Federico Viticci

Během září mají přijít ostré verze operačních systémů iOS 13, iPadOS i macOS Catalina. Spolu s nimi ale Apple chystá také novou podobu webového rozhraní iCloud.com. Portál, který slouží k obsluze nejdůležitějších služeb Applu, se již ve své beta verzi dočkal menšího designového omlazení. Hlavní novinkou je však integrace nové verze služby Připomínky.

Apple v rámci nových verzí svých systémů chystá i novou podobu svého úkolníčku Připomínky a z nástroje se má rázem stát pokročilejší správce úkolů, který by kromě nejméně náročných uživatelů měl konečně potěšit i ty s vyššími nároky. K Připomínkám by to teoreticky mohlo nalákat i dosavadní uživatele komplexních aplikací jako Things, 2Do či pomalu končícího Wunderlistu.

Fakt, že jsou Připomínky dostupné i skrze webové rozhraní, je samozřejmě příjemným bonusem. Přes web sice ke svým službám v rámci iCloudu nejspíš nepřistupuje zrovna každý, ale třeba pro uživatele Windows či Chome OS se jedná o bránu ke službám, k nimž by se přes svůj počítač jinak nedostali.

V rámci nové beta verze webového rozhraní iCloudu si lze povšimnout, že se toho až tak moc nezměnilo. Ikony služeb jsou ale o něco menší a namísto samostatné ikonky Nastavení je nyní k dispozici sekce „Nastavení účtu“, na kterou je k dispozici proklik hned pod uvítacím sloganem pro uživatele.

Zdroj: Federico Viticci

K původním aplikacím Mail, Kontakty, Kalendář, Fotky, iCloud Drive, Poznámky, Pages, Numbers a Keynote tedy přibyla nová verze aplikace Připomínky. K dispozici jsou zároveň aplikace Najít přátele a Najít iPhone, které zatím zůstaly beze změny. Dá se ale očekávat, že budou již brzy sjednoceny – tak, jako je tomu i v iOS 13.

Je příjemné sledovat, že Apple průběžně pracuje právě i na webové podobě svých služeb a své aplikace postupně vylepšuje. Z posledních velkých novinek lze jmenovat třeba možnost živé spolupráce na dokumentech v rámci sady iWork. Co se týče příchodu nového rozhraní iCloud.com, dá se očekávat, že se jej dočkáme spolu se spuštěním ostré verze nových verzí operačních systémů. K vypuštění finálních verzí iOS 13, iPadOS či macOS Catalina přitom s nejvyšší pravděpodobností dojde někdy v druhé polovině září.

Komentáře