Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple TV+ přijde v listopadu za 10 dolarů měsíčně, proti Disney a spol. to bude mít těžké
Jennifer Aniston a Reese Witherspoon při představování Apple TV+ (Foto: Apple)

Datum spuštění chystané televizní streamovací služby Applu, stejně tak jako její cenová politika, bylo doposud neznámé. Magazín Bloomberg ale nyní přišel se zprávou, dle které Apple svou službu, se kterou půjde proti Netflixu či HBO GO, spustí v listopadu. Za neomezený přístup k exkluzivnímu televiznímu obsahu uživatelé dle Bloombergu zaplatí necelých 10 dolarů.

Apple službu představil již v březnu v rámci své prezentace zaměřené na služby, ale k datu spuštění ani ceně služby se dosud oficiálně nevyjádřil. Pokud se informace Bloombergu potvrdí, televizní služba Apple TV+ půjde do přímé konfrontace s chystanou Disney+, jejíž start byl již oficiálně oznámen.

Disney přitom pro Apple nebude snadným protivníkem – v boji o diváky vsadí na mix originálních filmů od Disneyho, obsahu od studia Marvel, legendární série Star Wars a dalšího exkluzivního obsahu produkovaného napříč kanály spadajícími pod Disney.

Firma v čele s Timem Cookem chce naproti tomu diváky získávat zpočátku spíše nižším množstvím originálního obsahu, který má být o to kvalitnější. Služba má odstartovat s pouhými pěti televizními show, mezi nimiž mají být The Morning Show s Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, seriál See s představitelem Aquamana Jasonem Momoa, Truth Be Told s herečkou Octavia Spencer, revival Amazing Stories od Stevena Spielberga a dokumentární seriál Home. Hvězdou Apple TV+ má být rovněž třeba Oprah Winfrey.

Apple se před dvěma lety vyjádřil, že do produkce vlastního obsahu investuje miliardu dolarů. Ačkoli dle posledních zpráv Bloombergu tuto částku již mnohonásobně překročil a ve výdajích už údajně pokořil 6 miliard dolarů, v porovnání s konkurencí jsou to pořád malé peníze, se kterými bude cupertinský technologický gigant jen těžko konkurovat. U Netflix se očekává, že letos za produkci vlastního obsah utratí na 14 miliard dolarů, mezitímco Disney má vyprodukovat obsah dokonce za 24 miliard.

Pokud navíc Apple nepřijde s nějakým zvýhodněným balíčkem služeb, v rámci kterého by uživatelé Apple Music a třeba i Apple News získali předplatné Apple TV+ za lepší cenu, bude to Apple mít velmi těžké. Disney totiž svou službu hodlá spouštět za 6,99 dolaru měsíčně a chystá rovněž 13dolarové předplatné zahrnující přístup k službám Disney+, Hulu a omezené verzi sportovního kanálu ESPN.

Kromě nové televizní služby bychom se již zhruba v polovině září měli dočkat také herní platformy Apple Arcade, jejíž provoz Apple interně testuje. Tato novinka má přijít spolu s iOS 13 a dle zprávy 9to5Mac má stát na necelých 5 dolarů měsíčně, tedy zhruba 120 korun. V den spuštění služby má být na platformě k dispozici přes 100 her a první měsíc si hráči budou službu moci vyzkoušet zdarma.

Komentáře