Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple uvádí nová videa z kampaně Shot on iPhone založená na relaxační technice ASMR
Foto: Jonathan Morrison / YouTube

Apple před pár dny rozšířil svou sérii Shot on iPhone, kterou používá k propagaci fotografických schopností iPhonů, o čtyři nová videa. Tentokrát však nejde o žádné krátké spoty nebo manuály, jak ideálně fotit konkrétní scenérie a objekty. Nyní se Apple zaměřuje na relaxační, několikaminutové příběhy, které jsou doplněny o techniku ASMR.

Zkratku ASMR (Autonomous Sensory Meridian Response) jste pravděpodobně někde už slyšeli. Je to relativně populární věc na YouTube, kdy různí tvůrci vydávají do mikrofonu různé šeptavé zvuky obohacené o praskání nebo šustění různými předměty s cílem navodit uvolňující atmosféru u posluchače. A někdy jde o velmi kreativní a prapodivné věci.

Apple se na tento trend také zaměřil a spojil to s videoukázkami okolní přírody, kterou natáčel na iPhone. Současně se snažil o to, aby každé video bylo založené na jiném ASMR zvuku. Například Whispers from Ghost Forest využívá lidského šeptavého hlasu v pozadí, Satisfying woodshop sounds vycházejí ze zvuků řezání a hoblování dřeva, Crunching sounds on the trail zdůrazňují pomalé kroky přes lesní cestičku a A Calm rain at camp je založeno na kapkách deště dopadajících na stan.

U všech těchto videí, které jsou součástí 1. série (přičemž je možné očekávat i další navazující sérii s tímto zaměřením), pak Apple doporučuje poslech se sluchátky, protože tomu dají úplně jiný rozměr. Na jednotlivá díla se můžete podívat níže.

Komentáře