Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple zveřejnil první upoutávku na The Morning Show, jeden z hlavních taháků Apple TV+

Když Apple letos v březnu představil svou vlastní streamovací službu Apple TV +, předvedl několik velkých hereckých i filmařských hvězd, které na ní bude možné vidět, neukázal ale téměř nic ze seriálů, v nichž se objeví. To se s blížícím datem spuštění služby pomalu mění a teď přišel na řadu předpokládaně jeden z hlavních titulů – The Morning Show s Jennifer Aniston, Reese Witherspoon a Steven Carellem.

Jennifer Aniston je známá hlavně ze seriálu Přátelé, ale objevila se také v mnoha vesměs komediálních filmech jako Šéfové na zabití a Millerovi na tripu. Její kolegyni v seriálu z prostředí produkce ranních zpráv ztvárnila Reese Witherspoon, která v roce 2006 dostala Oscara za roli ve filmu Walk the Line a v poslední době se objevila mimo jiné v oceňovaném dramatu Sedmilhářky na HBO. V hlavní mužskou roli jednoho z vlajkových seriálů Apple TV+ pak uvidíme Steva Carella, známého komika, nominovaného na cenu Akademie za film ponuré sportovní drama Hon na lišku.

The Morning Show dá divákům nahlédnout do pracovního prostředí a života televizních hlasatelů ranních zpráv, což má být v zákulisí poměrně tvrdý a velmi kompetitivní svět. Mezi hlavní témata má patřit také otázka postavení žen v zaměstnání favorizujícím dravost a velké ambice. Ladění seriálu ostatně naznačuje jeho alternativní název, se kterým prý bude dostupný v Austrálii, Morning Wars (Ranní války).

První zveřejněná ukázka ke zprostředkování těchto a dalších aspektů seriálu volí zajímavý formát, kdy v plynulých kamerových jízdách sledujeme jen prázdné produkční studio a kanceláře. Tato klidná exkurze ovšem stojí v ostrém kontrastu ke zvuku, obsahujícím koláž dramatických promluv, diskuzí a hádek ze života rodiny, vztahů a hodnoty žurnalistiky.

Minutová ukázka se tak snaží netypickým způsobem navnadit na atmosféru spíše než konkrétní psotavy a dějové linie, ačkoliv lze snadno rozeznat hlasy všech tří hlavních protagonistů. I z ní lze ale identifikovat ambice, které si seriál nejspíš bude klást. Apple TV+ bylo představeno jako platforma, jejíž tituly se budou snažit vyvolávat a přispívat k důležitým diskuzím ve společnosti.

Jennifer Aniston a Reese Witherspoon při představování Apple TV+ (Foto: Apple)

Z mnoha prvotních informací a náznaků se zdálo, že tento cíl Applu bude problematizován snahou zároveň poskytovat „nezávadný obsah“, politicky korektně prezentující hodnoty společnosti. Například Eddy Cue ale v rozhovoru s GQ nedávno ujišťoval, že se diváci dočkají i mládeži nevhodných scén a dějových linek. Jedním z příkladů má být práve The Morning Show, kde má zaznívat ostřejší jazyk a objeví se v něm prý i morálně komplexní scény.

The Morning Show je čtvrtým seriálem z Apple TV+, ke kterému Apple zveřejnil upoutávku. Přecházelo mu ambiciózní sci-fi představující alternativní průběh prvních letů na Měsíc For All Mankind, komedie ze světa herních vývojářů Mythic Quest a návrat oblíbené kreslené postavičky na obrazovky v dětském seriálu Snoopy In Space.

Komentáře