Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Decentní design i hledání v rozšířené realitě. Co nabídne nový doplněk od Applu pro tracking věcí?
Foto: Tile

Není tomu tak dávno, co jsme vás informovali o novém hardwarovém produktu, který Apple chystá. Konkrétně šlo o speciální trackovací přívěšek ve stylu oblíbeného doplňku Tile, jež by bylo možné připnout na jakýkoliv objekt a pomocí iPhonu sledovat jeho přesnou polohu. Magazín MacRumors nově odhaluje konkrétnější prvky tohoto zařízení, které má sloužit jako rozšíření aplikace Find My.

V první řadě design. Malý nositelný doplněk má podle skryté vizualizace uvnitř iOS 13 vypadat velmi minimalisticky s kruhovým tvarem, bílým zpracováním a šedivým logem Applu uprostřed. Lze však počítat s lehkými designovými odchylkami, ale je téměř jisté, že se výraznějším způsobem nezmění. Půjde totiž o jednoduché řešení, které by z podstaty věci nemělo příliš vyčnívat na veřejnosti.

Možná podoba (Foto: MacRumors)

Protože bude tento doplněk určen pro lokalizování každodenních věcí (od klíčů po batohy a tak dále), bude mu vytvořena i nová dedikovaná sekce v aplikaci Find My, která v iOS 13 sjednocuje aplikace Find My Friends a Find My iPhone. Patrně se bude jmenovat Items (Věci) a bude založena na stejné bázi jako u hledání kamarádů nebo iPhonu, potažmo Apple Watch, iPadu, Macu nebo AirPods.

Velkou roli budou v celé situaci hrát samozřejmě notifikace, které si uživatel bude moci podle sebe různě upravovat. Dle dostupných informací má mít možnost si jasně určit, v jakých případech nemají notifikace na jeho telefon chodit. Standardně se totiž budou objevovat v případech, kdy se iPhone „odpojí“ od trackovacího doplňku umístěného na daném objektu, z čehož se může někdy stát velký chaos (například během chůze po zahradě a řadě dalších situací).

Modely od Tile

Obecně pak bude možné nastavovat dva hlavní tagy – Safe Locations a Lost Mode. První zmíněný funguje tak, jak jsme o odstavec výše vysvětlili, přičemž Lost Mode je ta nejzávažnější fáze, a sice ztráta. V tomto případě se jablečný tracker přepne do režimu, kdy se bude snažit chytat signál Bluetooth od ostatních lidí s iPhonem, kteří by nevědomky a zcela anonymně odeslali vlastníkovi informaci o tom, kde se zařízení přesně nachází.

Foto: MacRumors

Přijde i AR

Apple bude u své variace Tilu, který má mimo jiné přijít i s vyměnitelnou baterií, podle všeho sázet i na rozšířenou realitu (AR), což trochu potvrzují digitální nafukovací balónky, které se našly v kódu iOS 13. Domnívá se, že budou sloužit také pro hledání, a to například v pokoji. iPhone totiž bude moci proskenovat danou místnost a balónkem pak označit místo, kde se objekt nachází. Půjde tak o poměrně kreativní a navíc zajímavé využití.

Foto: MacRumors

Co se týče představení této novinky, zatím není jisté, kdy se tomu tak stane. Nejbližší termín je 10. září, kdy bude Apple uvádět nové iPhony, ale mnohem pravděpodobnější je představení pomocí pouhé tiskové zprávy, jelikož nejde o tak zásadní produkt.

Komentáře