Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Google spouští navigaci s rozšířenou realitou ve svých mapách i pro iOS

Jednou z užitečných oblastí, do nichž se dá implementovat rozšířená realita, jsou nepochybně mapy, přesněji řečeno navigace. Situace, kdy se okolo vás objevují virtuální cedule a během chůze po neznámém městě vás informují o tom, kde se právě nacházíte a jak daleko je to cílové destinace, jsou rozhodně chtěným zážitkem.

S podobnou vizí už několik měsíců experimentuje i Google, který na poli map patří mezi špičku. Ten začátkem roku spustil v Google Maps funkci pod názvem Live View, jež kombinuje klasickou „živou“ navigaci se zmíněnými digitálními prvky, které jsou do rozhraní dosazovány na základě rozšířené reality.

Díky tomu pak uživatelé mohou jasně vidět, kam míří, a procházky po zahraničních městech se tak mohou stát o něco příjemnějšími. O to víc, že Live View nově míří v beta verzi i na iPhony a prakticky tak ztrácí exkluzivitu v podobě dostupnosti pouze pro Pixely. Využívat ji budou moci všichni majitelé iPhonů s ARKitem, potažmo Androidů s ARCore.

Samotnou funkčnost tohoto prvky pak dobře ilustruje přiložený GIF, který zobrazuje prostředí v Paříži:

Nejde nicméně o jedinou novinku, kterou Google ve svých mapách udělal. Spolu s tím spustil i novou sekci pro rezervace, díky níž je bude možné všechny vidět na jednom místě v kombinaci i s letenkami. Součástí Google Maps pro iOS a Android bude mimo jiné také nová Timeline, kam se budou ukládat oblíbená navštívená místa s možností je ihned sdílet s přáteli.

Co se týče map, s nimiž pracuje Apple, nutno říct, že také podstupují velké změny. S iOS 13, který dorazí na podzim, přijde i nová navigační funkce Look Around, která se tak trochu inspiruje Street View od Googlu. A podle prvních videí vypadá velmi zajímavě.

Komentáře