Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iPhone jako vysílačka nezávislá na mobilních sítích? Apple podle všeho pozastavil vývoj zajímavé funkce

Před rokem Apple do nabídky funkcí Apple Watch zařadil zajímavou novinku v podobě vysílačky. Ačkoliv se u ní objevila možná díra v bezpečnosti, jedná se o užitečnou možnost rychlé komunikace, vyžaduje ale mobilní sítě nebo Wi-Fi. Podobnou funkci ve verzi zcela nezávislé na připojení k internetu Apple testoval také u iPhonu, avšak nyní se zdá, že se na ni uživatelé alespoň v blízké budoucnosti těšit nemohou.

Podle zpravodajského média The Information Apple pracoval na zvláštním projektu s Intelem. Výsledkem měla být schopnost iPhonů posílat zprávy přímo mezi sebou prostřednictvím dlouhých rádiových vln, zcela odděleně od klasického mobilního signálu. Zatímco se tedy u Apple Watch jedná o záležitost softwaru, iPhone měl mít podle všeho také speciální hardware.

Taková funkce by měla potenciál překročit status pouhé zajímavosti nebo alternativního komunikačního nástroje, protože by fungovala i v místech, kde mobilní signál není vůbec dostupný. Při cestování v horách nebo jiných málo zalidněných oblastech by tak nebylo potřeba investovat do zvláštního vybavení, ale stačil by iPhone.

Apple Watch mají funkci Vysílačka od minulého roku

Apple na funkci měl přestat pracovat, jelikož z firmy odešel Rubén Caballero, který projekt měl na starosti. Dalším významným důvodem pak může být i fakt, že daná technologie měla vycházet z modemů Intelu. Apple sice nedávno koupil celou příslušnou divizi firmy, v několika následujících letech se má ale spoléhat na hardware Qualcommu.

Obnovení vývoje dává dobrý smysl hlavně v kontextu přesvědčování uživatelů ke koupi nových modelů telefonů a samozřejmě by vysílačka nezávislá na mobilních sítích zároveň byla výhodou oproti konkurenci. Apple v poslední době prodává čím dál méně iPhonů a ačkoliv poměrně úspěšně přichází s alternativními zdroji příjmů, bude na jejich prodejích nejspíše ještě dlouho závislý.

Komentáře