Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iPhony 11 mají v balení obsahovat rychlejší nabíječku s USB-C. Na druhém konci bude stále Lightning
Foto: Marques Brownlee/YouTube

Majitelé novějších MacBooků a iPhonů se v posledních několika letech nacházejí ve zvláštní situaci – nemohou svůj telefon od Applu kabelem připojit ke svému počítači od Applu. Tedy mohou, ale musí si nejdříve samostatně koupit kabel s konektory Lightning a USB-C. To se možná s příchodem nových iPhonů v září změní.

Je to poněkud bizarní, ale v zásadě pochopitelná situace. Apple ve svých rozhodnutích prakticky nedělá kompromisy a když se ve svých počítačích rozhodl začít používat nový typ konektoru schopného nahradit všechny ostatní, vskutku jím všechny ostatní nahradil. Lidé si však nové počítače nekupují každý rok a proto by nedávalo smysl odříznout dominantní část uživatelů, kteří k propojení iPhonu a MacBooku stále používali klasické USB-A.

Od doby, co Apple představil MacBooky Pro pouze s USB-C uběhly už tři roky a zdá se, že je na čase jim přizpůsobit i standardní obsah balení telefonů. ChargerLAB tvrdí, že přibalené příslušenství iPhonů 11 bude obsahovat jak kabel, tak nabíječku s USB-C. Stejné tvrzení o iPhonech XS a XR se před rokem ukázalo jako mylné, kabel i nabíječka s novou generací USB ale byla přibalena k novým iPadům Pro.

V součastnosti si majitelé iPhonů mohou Lightning – USB-C kabel koupit samostatně (Foto: Apple)

Tablety Applu z konce minulého roku přitom v příslušenství dostaly další vylepšení – výkonnější nabíječku. I toho by se měly dočkat nové iPhony, které se dosud dodávaly jen s, na dnešní poměry velmi pomalou, 5W nabíječkou. Neví se přesně, o jak velký upgrade se bude jednat – nabíječky dodávané s iPady Pro mají až 18W a je možné, že telefony si budou muset standardně vystačit s 10W, i to by ale bylo výrazné zlepšení.

Legitimitu nové zprávě od ChargerLAB dodává jednak uvedení tabletů s pozměněným přibaleným příslušenstvím a jednak velmi podobná informace z první poloviny letošního roku. Výkonnější nabíječku s USB-C konektorem a příslušný kabel tehdy pro iPhony 11 předpověděl poměrně spolehlivý japonský blog Mac Otakara.

Předpokládná podoba iPhonu 11 (Foto: Marques Brownlee / YouTube)

Stejné také zůstalo očekávání, že nové iPhony budou stále disponovat pouze jediným konektorem ve formě Lightningu. Podobným způsobem Applu poměrně dlouho trval přechod ze starého 30-pinového konektoru z iPodů a když byl konečně představen iPhone 5 s Lightning, na firmu se snesla kritika kvůli nekompatibilitě se nepřeberným množstvím existujícího příslušenství.

Komentáře