Inzerce      O nás     CzechCrunch  
iPhony 11 zlepší kvalitu fotografií při nedostatečném osvětlení a také nové iPady Pro dostanou tříkamerový systém
Makety údajných iPhonů 11 (Foto: 9to5mac / YouTube)

iPhone 11 by mohl být představen 10. září. Po velkých únicích informací o designu, novém kamerovém systému, displeji a dalších aspektech se tedy začínají objevovat shrnutí a detaily doplňující téměř úplnou specifikaci telefonu před oficiálním představením. Neočekává se příliš zásadní změny, zlepšením by ale měly projít téměř všechny parametry. Bloomberg je nyní představil v jednotném reportu spolu s několika informacemi o nových iPadech Pro, Airpods a HomePodu.

Zaprvé potvrzuje nový přídomek „Pro“ pro nejvyšší modely iPhonu s OLED displeji a novým systémem tří kamer na zadní straně. Prostřednictvím vylepšeného softwaru fotoaparátu bude telefon schopen pořizovat tři samostatné fotografie zároveň a kombinovat je do obrázků s vyšším rozlišením a lepším výsledkem při nedostatečném osvětlení. Nová funkce „Smart Frame“ (Chytrý rámeček) má umožnit měnit rámování a ořez fotografie po jejím pořízení.

Právě focení při špatném světle je poslední dobou oblastí, kde iPhone za konkurencí zaostává. Google Pixel používá strojové učení a umělou inteligenci k rozjasnění fotografií, které by jinak byly téměř černými obdélníky. Huawei P30 Pro dokonce dokáže v téměř úplné tmě pořizovat obrázky vypadající jako vyfocené ve dne. Kromě sofistikovaného softwaru k tomu využívá tříkamerový systém.

Koncept iPhone XR se dvěma kamerami: Apple Hub / Behance

Naopak dlouhodobě za nejlepší bývají iPhony považovány při natáčení videa (ostatně jimi například oceňovaný režisér Steven Soderbergh natočil už pár celovečerních filmů) a nové modely by v tomto trendu měly pokračovat. Kvalita výsledného videa se u nich má posunout výrazně kupředu a některé funkce pro úpravu videa v iOS 13 mají být schopny aplikovat přímo při natáčení.

Kromě výkonnějšího procesoru Apple A13 lze prý očekávat také mnohem spolehlivější Face ID se silnějším infračerveným světlem. Už v dubnu se objevila, nyní ze strany Bloombergu opět potvrzená, zpráva o schopnosti nových iPhonů bezdrátově nabíjet třeba AirPods nebo jiný telefon. Objevit by se měl také nástupce iPhonu XR, tentokrát se dvěma zadními kamerami a snad i v nové zelené barvě. iPhony Pro se nejspíš barevnějších variant nedočkají, jejich zadní strana ale možná bude matná a méně náchylná k prasknutí.

Keramické Apple Watch Edition se možná vrátí v nové verzi

Další předpovědi jsou časově trochu vzdálenější a týkají se iPadů, Apple Watch, AirPodů a HomePodu. Nejvyšší „Pro“ modely tabletů mají být osazeny stejným kamerovým systémem, jako „Pro“ modely telefonů a dostat ještě výkonnější hardware, který už teď dokáže konkurovat některým novějším MacBookům Pro. Znovu se dále objevuje informace, že základní 9,7palcový iPad bude nahrazen verzí s větším displejem o úhlopříčce 10,2 palců.

Dlouho se spekulovalo, jestli se letos vůbec objeví nové Apple Watch. Podle nedávných zpráv by aktualizované chytré hodinky skutečně přijít měly, spíše by se ale mělo jednat pouze o vylepšený displej a verze vyrobené z keramiky a titanu. Nakonec, HomePod je oceňovaný jako velmi kvalitní reproduktor, zákazníci o něj ale příliš velký zájem nejeví. Apple se proto možná pokusí přijít s levnější alternativou obsahující pouze dva měniče pro vyšší frekvence oproti sedmi v klasickém HomePodu.

 

 

Komentáře