Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Microsoft nasedá na trend tmavého režimu. Jeho produktivní balíček 365 pro iOS bude celý v černém

Oficiální uvedení iOS 13 se blíží a jak nepochybně víte (buď z našich článků nebo z vlastního testování dostupných beta verzí), mezi jednu z největších změn patří možnost si přizpůsobit uživatelské prostředí do tmavých barev. Takzvaný Dark Mode dnes není ničím výjimečným a jablečnému mobilnímu systému zkrátka dlouhé roky chyběl.

S tmavým režimem, který slouží jako alternativa pro noční používání (díky svým barvám totiž tolik nezatěžuje oči), mimo jiné delší dobu koketují i různé aplikace. Už teď je dostupný například pro Twitter, Slack, Messenger a celou řadu dalších, což s oznámením iOS 13 ještě vygradovalo. Nově se toho totiž chytá i Microsoft.

Tvůrce Windows na svém blogu představil „budoucnost“ mobilního produktivního balíčku Office 365 – aplikace jako Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDrive a také Planner nebo To-Do zaobalí do tmavého kabátku, který má ideálně doplňovat chystanou nejnovější verzi iOS a také iPadOS.

Světlý a tmavý režim se bude automaticky přepínat

Jako první začíná s Outlookem, jehož tmavá variace už má být na iOS (i Android) dostupná. Podpora u zbytku zmíněných aplikací, kam ostatně patří i týmový komunikační nástroj Teams, má přijít těsně před vydáním iOS 13, tedy dost možná někdy příští měsíc.

Obecně pak Microsoft vnímá tuto změnu s poměrně velkým nadšením. Nebere Dark Mode jako běžnou součást, ale naopak na ní pohlíží jako na něco unikátního. Lze si toho všimnout v popisování jednotlivých kritérií, které musí tento mód splňovat (od barevnosti po správné rozložení v uživatelském rozhraní), čímž tak trochu připomíná proslulou „natěšenost“ Applu.

V podstatě jde ale o pouhou změnu barev, která však může být pro řadu uživatelů využívající produktové nástroje velmi užitečná. Co se týče ostatních funkcí, neočekává se příchod žádných výraznějších novinek.

Komentáře