Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nejvyšší model chystaných iPhonů má nést přídomek Pro. Ve hře je i čistá varianta iPhone Pro
Koncept: Hasan Kaymak

Stejně jako každý rok i letos veřejnost spekuluje nad tím, jak se budou jmenovat nové iPhony. Apple se prakticky neustále drží svého schématu a není zase tak obtížné přijít na to, s čím přijde daný rok. Vzhledem k tomu, že vloni dorazily inovované „desítky“ doplněné o „S“ v názvu (a pochopitelně XR, který je však trochu z jiného soudku), letošník rok bude ve znamení „jedenáctek“.

Jak ale Apple toto označení pojme? Vsadí na římské číslice jako v posledních dvou letech a vyrukuje s názvem XI, nebo se vrátí zpět k arabským variacím a představí iPhony 11? Otázka, která nedává fanouškům spát. Spolu s tím také dumají nad tím, jaký asi bude mít přídomek nejvýkonnější model z řady. Zdali Apple zůstane u „Max“, nebo použije něco nového, co by schopnosti lépe vyjadřovalo.

Podle záhadného twitterového účtu CoinX bude mít minimálně jeden z nových iPhonů přídomek „Pro“. A rozhodně nejde o informaci, která by byla vycucaná jen tak z prstu – CoinX má až překvapivě dobré statistiky, co se všemožných odhadů z jablečného světa týče (například se přesně trefil do názvů loňských modelů). Nikdo však ale netuší, kdo za tímto účtem stojí. To však ale není tolik podstatné.

Pokud by Apple skutečně vyrukoval s iPhonem 11 Pro (nebo XI Pro), jednalo by se o poměrně chytrý krok ke sjednocení vyšších modelů různých zařízení z jejich portfolia. Krásně by tak zapadal mezi iPad Pro, MacBook Pro nebo dokonce iMac Pro (Mac Pro), což ve výsledku nemusí nic zásadního znamenat, ale alespoň by svět opět viděl, že se Apple snaží nad názvy svých produktů opět přemýšlet. Navíc by mohlo jít jen o iPhone Pro, což by vypadalo velmi čistě a pochopitelně.

Makety údajných iPhonů 11 (Foto: 9to5mac / YouTube)

Definitivně jisté to však bude až během září, kdy Apple standardně pořádá události pro představení nových iPhonů. Letos se očekávají rovnou tři modely, přičemž dva z nich budou nabízet trojčočkový kamerový systém ve tvaru čtverce. To má být největší změnou – jinak půjde o dost podobný design jako u modelů XS a XS Max, potažmo XR.

Komentáře