Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Netflix doplňuje své algoritmy, na iOS začíná testovat ručně sestavované kolekce

Algoritmy vládnou světu a člověk se na výpočetní výkon spoléhá čím dál častěji. Zároveň si ale lidé začínají uvědomovat přidanou hodnotu lidského úsudku a právě na něj nyní začíná sázet i populární streamovací služba Netflix. Uživatelé iOS tedy nově ve své aplikaci uvidí zbrusu novou sbírku audiovizuálního obsahu založenou na ručně vytvářených doporučeních.

Do mobilní aplikace Netflix nově dorazila sekce nazvaná „Collections“, která obsahuje různé kolekce televizních show, dokumentárních seriálů i třeba klasických dramatických seriálů, které jsou ručně vybírány a doporučovány experty na obsah. Výběr je přitom vždy založen na žánru, příběhové lince i typech charakterů daného televizního obsahu.

Mezi „Collections“ tak člověk najde sbírky s názvy Let’s Keep It Light, Dark & Devious TV Shows, Prizewinning Movie Picks, Watch, Gasp, Repeat nebo řeba Women Who Rule the Screen a další. Uživatel může jednotlivými kolekcemi pohodlně listovat a pokud ho nějaká zaujme, může ji začít sledovat. Díky tomu mu pak neunikne, když do dané kolekce přibude nějaká novinka.

Novinka byla poprvé zaznamenána Jeffem Higginsem, který o ni poreferoval na Twitteru a Netflix od té doby oficiálně potvrdil, že tuto novinku na iOS skutečně testuje a někteří uživatelé iPhonů či iPadů se s ní tedy mohou setkat. Není ovšem jasné, že se osvědčí a Netflix ji skutečně zachová a nasadí napříč platformami a napříč různými trhy, kde funguje.

V každém případě je ale zajímavé, jak technologičtí giganti s ručně vytvářenými sbírkami či třeba hudebními playlisty experimentují a ukazuje se, že i v dnešní přetechnizované době může člověk a jeho úsudek stále vytvářet konkurenční výhodu a přidanou hodnotu.

Komentáře