Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Očekávaná kreditní karta Apple Card přichází. Firma ji začala spouštět pro vybraný okruh uživatelů

Už pár týdnů se vědělo, že Apple Card dorazí k prvním klientům během tohoto měsíce. Nejrůznější indicie nasvědčovaly, že to bude ještě v první polovině, nicméně asi málokdo tušil, že to přijde tak rychle. Jablečná kreditní karta se totiž již nyní dostává do oběhu a ještě dnes by měla být dostupná prvním lidem z veřejného kruhu.

Na druhou stranu nejde o plnohodnotné spuštění. Možnost vyzkoušet si nejnovější počin Applu ve spolupráci s bankou Goldman Sachs, které doplňuje Apple Pay, přímo v aplikaci Wallet bude mít jen pár vybraných uživatelů, kterým dorazila pozvánka. Zbytek si musí počkat do konce tohoto měsíce. I tak se dá ale hovořit o spuštění, což prakticky potvrzuje i samotná firma na YouTube.

Tam zveřejnila deset nových krátkých videí, které objasňují, jak Apple Card používat. Od prvotního nastavení po provádění nákupů, kontrolování útrat či kontaktování non-stop podpory Applu. Mimo jiné přibyly i spoty ohledně fyzické kreditky, nikoliv pouze její digitální verze. O hliníkovou variantu s minimalistickým zpracováním si hrstka vybraných může zažádat již nyní s tím, že dorazí pravděpodobně ke konci měsíce.

Logicky se pak toto spuštění týká pouze trhu Spojených států. Apple nicméně vede debaty s evropskými regulátory o tom, aby ji mohl výhledově zprovoznit i ve státech Evropské unie. Tomu nasvědčují také zaregistrované ochranné známky. Brzy by se měla dostat i do Kanady a Hongkongu.

Co se pak týče využití, logicky půjde o klasický princip kreditní karty bez poplatků. Apple navíc slibuje i několikaprocentní cashbacky u plateb přímo u Applu i obchodníků třetích stran, což může být pro mnohé také motivující. Obecně pak sází na přehledné rozhraní, kterým chce firma Tima Cooka a Goldman Sachs dosáhnout i včasných úhrad, kvůli čemuž byly firmy „kritizovány“ ostatními americkými bankami.

Virtuální podoba je pak součástí aplikace Wallet, v níž jsou standardně nahrávány i ostatní (debetní) karty v rámci Apple Pay. Skutečná verze pak nabízí hlavně jednoduše provedený hliníkový design s absencí jakýchkoliv kontaktních údajů, a to hlavně kvůli bezpečnosti během placení.

Komentáře