Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Oceňovaná dobrodružná hra pro PlayStation Journey je dostupná i na iPhone a iPad

Neexistuje příliš mnoho her, které dokáží zaujmout svým netradičním zpracováním a poutavým příběhem. Jakmile ale takové dílo vznikne, zpravidla se o něm dost mluví. To byl případ i ikonické a oceňované dobrodružné hry Journey, která byla uvedena pro konzoli PlayStation 3 v březnu roku 2012.

Již podle úvodní fotky se dalo předpokládat, že půjde o zcela nový herní zážitek. Ostatně vývojářské studio thatgamecompany, které mimo jiné před nedávnem na iOS vypustilo po dlouhém očekávání počin Sky: Children of the Light, se na formát jednoduché grafiky s nevšedními pohyby a zápletkami postav specializovalo již dlouho.

Journey si tak rázem získala bohatou základnu fanoušků, kteří na příběhovou linku a detailní zpracování nedali dopustit. A nyní se tento zástup může rozšířit. Vydavatelská firma Annapurna totiž zcela nečekaně vydala port této hry i na iOS a už nyní visí na App Storu ke stažení.

Jde o prakticky totožnou věc, kterou si hráči užívali na PlayStation 3 a následně i na verzi 4. Opět je před nimi otevřen záhadný antický svět, který si říká o prozkoumání a načerpání nových herních zážitků. O to víc, když hru doprovází unikátní soundtrack, jenž byl v minulosti nominován i na cenu Grammy.

V českém App Storu se Journey momentálně drží na třetím místě v kategorii Rodinné, a to i přes skutečnost, že není zdarma – stojí 129 Kč. Jde nicméně o relativně přijatelnou částku za to, jaké jméno má tato dobrodružná hra v gamingovém světě. Co se týče kapacity, je nutné mít v iPhone či iPadu volných alespoň 1,1 GB.

Journey můžete stahovat ZDE.

Komentáře