Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Příběhy ze sekce „Dnes“ v App Storu lze nově otevřít i ve webovém prohlížeči na desktopu

App Store je určený výhradně pro iOS zařízení a proto je z nich také primárně dostupný. Jediným dalším způsobem, jak systematicky prohlížet jeho obsah a instalovat aplikace je překombinované aplikace iTunes, která se na podzim konečně rozdělí do několika aplikací s přesným zaměřením. Karty jednotlivých aplikací jsou prostřednictvím odkazu dostupné i skrze webový prohlížeč, příliš je ale nezasáhl velký redesign App Storu proběhnuvší už před několika lety a neobsahovaly atraktivní krátké příběhy představující každý den jinou zajímavou aplikaci nebo hru. Až doteď.

Pro dnešek například „tip profíka“ nabízí tři různé strategie, jak porazit nepřátele ve hře Bloons Adventure Time TD. Pochopitelně se jedná o určitý typ popisu základní mechaniky hry a navnazení uživatelů k jejímu stažení. Zároveň však může snadno zaujmout i ty, kteří s ní už strávili několik hodin a poskytnout nový způsob hraní, který je třeba samotné dříve nenapadnul.

Tyto zajímavosti si lze asi od uplynulého víkendu, kdy Apple začal novou sekci webu šířit, přečíst i na desktopu, pokud zrovna nemáte po ruce iPhone a někdo s vámi chce sdílet, co je v App Storu nového. Právě to je totiž zároveň jediný způsob, jak se k příběhům dostat, tedy pouze prostřednictvím odkazu sdíleného z App Storu.

Příběh z App Storu na desktopovém prohlížeči

Příběhy bylo možné sdílet už dříve, na desktopovém prohlížeči se ale zobrazil pouze úvodní obrázek a nanejvýš jeden řádek textu s odkazem na obchod s aplikacemi. Ani po aktualizaci se nezobrazí úplně všechno, na druhou stranu se ovšem zjevně jedná pouze o rozšířený způsob zaujetí zaměřený na krátkou interakci.

Tuto na první pohled malou změnu lze interpretovat dvěma způsoby – buď se opravdu nejedná o nic dalšího, než minimální rozšíření zkušenosti s App Storem nebo je to krok na cestě zpřístupňování obchodu na webu. Android už nějakou dobu umožňuje svůj Google Play plnohodnotně prohlížet přímo v prohlížeči a dokonce z něj na dálku instalovat aplikace do mobilního zařízení.

macOS Catalina umožní snadno portovat iOS aplikace na desktop. První ukázkou byl Twitter

Podobná funkce by pro Apple přitom nemusela znamenat příliš velkou míru vynaloženého úsilí – App Store už dlouho úzce spolupracuje s iCloudem, který využívá pro synchronizaci aplikací. Pokud je tak uživatel přihlášen na více zařízeních, může zapnout funkci, kdy spuštění instalace na jednom z nich znamená zároveň stažení také do všech ostatních. App Store na webu by tak hlavně vyžadoval převedení uživatelského prostředí obchodu na jinou platformu s tím, že všechny potřebné technologie Apple už nejspíše používá.

Komentáře