Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Prodeje Apple Watch stále rostou a válcují Samsung i Fitbit. Za Q2 mělo jít o 5,7 milionu kusů
CEO Applu Tim Cook (Foto: Apple)

Byť si to mnozí nemusí uvědomovat, chytré hodinky dost možná budou za pár let primárním přenosným (nositelným) zařízením, které by plnohodnotně nahrazovalo telefon. Samozřejmě to neplatí pro všechny hodinky na trhu, ale hlavně pro zástupce vyvíjeného za branami firmy Tima Cooka.

Apple se poslední roky snaží své Apple Watch posunout na takovou úroveň, díky níž by postupně odpadala závislost na iPhonu, čehož je důkazem i watchOS 6, jenž dorazí letos na podzim. Nové nativní aplikace, separátní App Store a pochopitelně možnost eSIM (ve vybraných státech) včetně pokročilých zdravotních funkcí. Nejen tyto aspekty mohou za to, že jejich prodeje stále rostou.

Tento trend nově potvrzují i data z analytické společnost Strategy Analytics, která odhaduje, že se za druhé čtvrtletí letošního roku prodalo na 5,7 milionu kusů jablečných hodinek. Během stejného období loňského roku se – pro srovnání – prodalo okolo 3,8 milionu kusů, tudíž nárůst je velmi znatelný.

Současně pak Apple Watch patří jasně mezi nejlépe prodávající se chytré hodinky na světě s tržním podílem okolo 46 procent, o 2 procenta více než minulý rok. Výrazně tak za sebou nechávají výrobce jako Samsung nebo Fitbit, kteří s chytrými hodinkami (a nositelnými fitness náramky) také experimentují.

Na druhou stranu je nutné brát v potaz, že zmíněná čísla vychází z analytických odhadů (byť relativně věrohodných). Apple totiž nezveřejňuje výsledky Apple Watch samostatně, ale v rámci kategorií Wearables, Home a Accessories, kam patří i HomePod, AirPody a další „drobnější“ produkty.

Do budoucna lze velmi silně očekávat, že tento trend bude jen posilovat. Tim Cook a jeho tým Apple Watch hodně věří a i když se to na začátku vůbec takto nemuselo jevit, hodinky od Applu v sobě skrývají obrovský potenciál nejen pro komunikaci a obecné uživatelské funkce, tak i pro segment zdraví. Už teď je totiž Apple Watch možné brát jako zdravotní produkt (hlavně díky možnosti pro měření EKG), přičemž by za pár let mohly sloužit i jako ideální nástroj pro diabetiky.

Komentáře