Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Samsung stahuje videa, kde se smál iPhonům a jejich absenci sluchátkového jacku. Jeho novinky ho totiž také nemají
Představení Galaxy Note 10 (Foto: Samsung)

Možná si pamatujete ten mediální humbuk, který se strhl okolo toho, že Apple v iPhonech 7 zařízl naprosto „zásadní“ 3,5milimetrový jack pro připojení sluchátek. Podle mnohých šlo o zcela nepochopitelný krok, pro který však Apple měl své odůvodnění. Stavěl to hlavně na odvaze eliminovat staré technologie, ale také dával jasně najevo, že budoucnost tkví v bezdrátových sluchátkách (příslušenství) a že tento konektor není potřeba.

Protože ale šlo o Apple, rázem se vyrojily i posmívající se reakce od konkurenčních firem. Mezi nimi byl i jihokorejský Samsung, který sluchátkový jack do svých vlajkových lodí stále dával. Dokonce na tom částečně postavil i marketingovou kampaň, jež si poměrně jasně dělala legraci z toho, že jej kalifornská firma odstranila.

Časy se ale nyní mění a jak tomu zpravidla bývá, konkurence dává za pravdu Applu. Konkrétně Samsung totiž představil nové nadupané vlajkové lodě Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+, které tento konektor nemají. A takticky postupně stahuje i reklamní spoty z YouTube, v nichž si z této absence u iPhonů utahoval.

Samsung Galaxy Note 10

Jedním z nich je i video Growing Up, které sloužilo k marketingové propagaci tehdy ještě Galaxy Note 8 a popisovalo příběh přechodu z iPhonu na tento model. To je z globálního kanálu pryč, byť se ještě drží na malajsijské mutaci, z níž však v průběhu několika dní pravděpodobně také zmizí. Dalším je také spot pod názvem Ingenious, jenž byl také stažen.

Samsung se tak zachoval poměrně zvláštně a nedokázal veřejně žít s tím, že se jednou vysmíval změně, kterou o pár let také provedl. Obecně pak jde o celkem logický krok, co se týče funkčnosti – bezdrátová sluchátka se pomalu ale jistě stávají standardem a konkrétně u Samsungu je má využívat až na 70 procent uživatelů Galaxy S, což je velmi solidní číslo. Navíc má tato absence výrazně šetřit fyzické místo v telefonu. Podstatnou část pak hrají takzvané Galaxy Buds.

O oblibě AirPodů patrně nemá smysl mluvit. Jde o věc, které se i přes smíšené počáteční reakce dostalo velmi vřelému pozdnímu přijetí a jde jednoznačně o nejúspěšnější jablečný doplněk za poslední roky. O to víc, když je Apple před pár měsíci inovoval, byť zanechal stejný, ověřený design.

Různé zdroje navíc hovoří o tom, že koncem roku (nebo začátkem 2020) má dorazit třetí generace AirPodů, která by mohla nabízet kýženou voděodolnost.

Komentáře