Inzerce      O nás     CzechCrunch  
The Morning Show od Applu má plnohodnotný trailer. Představuje zásadní proměnu fiktivní televize
Nicole Aniston v seriálu The Morning Show

První upoutávka na The Morning Show, která se objevila před týdnem, měla záběry prázdného televizního studia a útržky dialogů ve zvuku navodit hlavně atmosféru seriálu a bylo možné si všimnout několika náznaků témat, jež bude představovat. Nyní Apple zveřejnil plnohodnotný trailer představující většinu hlavních postav a množství detailů z děje.

S přibližujícím se datem spuštění televizní streamovací služby Apple TV+ se tak konečně začíná naplno rozjiždět také marketingová kampaň. Podle nejnovějších informací má být služba spuštěna v listopadu a společnost musí do té doby získat co nejvíce prvotních zájemců o předplatné. Pak by kromě vlastního úsilí mohla počítat také s doporučováním lidí mezi sebou a v ideálním případě také s pozitivními reakcemi médií.

Apple TV+ se má zaměřit na tvorbu seriálů a filmů schopných ve společnosti vyvolávat a přispívat k důležitým tématům a získávat tak předplatitele. The Morning Show tuto ideu zosobňuje asi nejlépe ze všech dosud známých pořadů Applu. Přímo se totiž vyjadřuje k velmi aktuálnímu tématu fungování mediálního prostoru ve Spojených státech, ale aplikovatelnému potenciálně univerzálně.

Seriál bude sledovat dvě postavy velmi úspěšných televizních hlasatelů ztvárněné Stevem Carellem a Jennifer Aniston. Z blíže zatím neznámých důvodů je Carellova postava z televize vyhozena a objeví se jeho možná náhrada, kterou hraje Reese Witherspoon. Přinejmenším první řada by měla nastálou situaci mapovat z několika různých úhlů a sledovat nástup nové éry ve zpravodajství dané televize.

Diváci budou moci sledovat jednak vzestup postavy Reese Witherspoon reprezentující odlišný přístup rezonující s americkým lidem a jednak těžkosti, s nimiž se musí potýkat „stárnoucí hlasatelka Jennifer Aniston. Svými tématy i zpracováním dává The Morning Show vzpomenout na seriál oceňovaný seriál Newsroom od HBO. Oproti němu by ale mohla lépe zapadnout do současného mediálního prostoru a více zaujmout přítomností hned několika slavných hereček a herců.

Reese Witherspoon v seriálu The Morning Show hraje terénní reportérku s rychle rostoucím vlivem v televizní stanici

Snaha zaujmout jen pár výraznými seriály může být úspěšnou strategií i ve světě nepřeberné záplavy obsahu třeba na Netflixu. Stačí si vzpomenout na obrovský úspěch Hry o trůny, která sama o sobě HBO přinesla mnoho nových diváků. Každá streamovací služba, nezávisle na celkovém množství nabízeného obsahu, má ostatně pár hlavních titulů, které si s ní většina diváků asociuje. Netflix má například Stranger Things, Hulu Příběh služebnice, HBO Hru o trůny nebo nověji Westworld atd.

Plnohodnotný trailer na jede z hlavních taháků Apple TV+ se objevil vedle uniklé informace, podle níž má být služba dostupná za necelých deset dolarů měsíčně. Apple se s ní postaví do přímé konkurence zavedeným značkám jako Netflix a Disney a zároveň se pustí do pro něj zcela nového typu boje o místo na trhu.

Komentáře