Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tyto dvě knihy byste podle Tima Cooka měli stihnout přečíst během léta
Tim Cook (Foto: Fortune Photo / Flickr)

Pokud je možné určit největší fanouška knih napříč technologickým sférou, patrně by šlo i Billa Gatese, spoluzakladatele Microsoftu. Ten snad každý rok zveřejňuje seznam inspirativních a poučných knih, které by si všichni měli přečíst, což potvrdil svým výběr pěti nejlepších i letos. Logicky ale nejde o jediného knihomola, jenž z literatury čerpá cenné informace pro své byznysové příležitosti.

Ani šéf Applu Tim Cook nedá na kvalitní knihy dopustit a lidem doporučuje, aby zbytek léta strávili s těmito tituly:

Umění vítězit

Umění vítězit (v originále Shoe Dog) je memoár Phila Knighta, který se svým kolegou Billem Bowermanem v roce 1964 založil jednu z nejúspěšnějších firem na světě – Nike. V ní především popisuje příběh zrodu tohoto giganta na poli se sportovním oblečením a doplňky odhaluje svá tajemství, která ke vzniku legendární „fajfky“ přispěla. Mnozí totiž ani neví, že Knight začínal jako obyčejný prodejce bot z Japonska, které vytahoval z kufru svého auta.

Podle recenzí jde o jednu z nejlepších autobiografických knih na trhu, minimálně co se příběhové linky a vtáhnutí do děje týče. K dostání je běžně na českém trhu za cenu okolo 200 Kč.

Můj poslední výdech

Stejně jako Umění vítězit i Můj poslední výdech (v originále When Breath Becomes Air) je memoárem, nicméně mnohem krutějším. Jde o příběh americko-indického neurochirurga Paula Kalanithiho, jehož život změnila rakovina plic. Knihu psal v době, kdy už věděl, že zemře, a proto se zaměřoval na ožehavé otázky ohledně toho, jakou má život cenu, co je skutečně důležité při představě, že brzy zemřete, jaké to je vychovávat dítě a budovat jeho nový život, když váš zrovna končí a tak podobně.

Můj poslední výdech je možné zakoupit na českém trhu za cenu okolo 150 Kč.

Komentáře