Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Vývoj AR brýlí nekončí. Apple do této divize posílá ostřílenou manažerku, která má na vše dohlížet
Foto: Xhakomo Doda/Behance

Není tajemstvím, že Apple nějakým způsobem pracuje na vlastních brýlích založených na rozšířené realitě. Avšak vzhledem k tomu, že je celý projekt stále zahalen pořádně tlustou rouškou, konkrétnější informace o vývoji a funkcích zcela nového jablečného produktu se dostávají na povrch jen zřídkakdy.

V poslední době se nicméně práce na AR brýlích od Applu skloňuje především v souvislosti s interními problémy, které měly podle serveru DigiTimes vyústit až v rozklad celého týmu a přeřazení jednotlivých zaměstnanců do jiných divizí. To však údajně byla mylná informace, kterou nově vyvrací magazín The Information.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Ten ve své zprávě píše, že namísto zaříznutí vývoje byl do celé divize povolán nový pracovník, který by nad týmem měl dohled a usměrňoval jej. Jde o Kim Vorrath, jež přes patnáct let vedla manažerský program v týmu pro softwarový vývoj, tudíž nepochybně ví, jak pracovníky motivovat a udržet jejich soustředěnost, která má podle všeho postupně opadávat.

Vedle dohledu na chystanými brýlemi, které by měly sloužit jako doplněk k iPhonu s řadou rozšířených funkcí a moderním, sportovním vzhledem, má mít Vorrath na starosti i ostatní iniciativy spojené s rozšířenou i virtuální realitou.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Nyní je otázkou, zdali se mu tým podaří usměrnit a Apple skutečně příští rok své vlastní technologické brýle vydá. Podle všeho to nejspíš nestihne, ovšem alespoň náznak toho, že na tom usilovně pracuje a ladí detaily, by mnohým fanouškům měl udělat radost. AR brýle by totiž patřily do zatím neexistující sekce jablečného sortimentu, který skrývá výrazný potenciál, a to i zdravotnický.

Komentáře