Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Záhady odvrácené strany. LEGO uvádí nové sety, které lze oživit pomocí rozšířené reality v iPhonu

Rozšířená realita má tu moc, že kombinuje skutečný svět s tím virtuálním, tudíž je možné prakticky fungovat v obou světech současně a obohacovat jednotlivé zážitky o digitální prvky. S touto rovnicí pracuje i LEGO, které nově vyrukovalo se speciálními stavebnicovou řadou, jež z tohoto principu vychází.

Jmenuje se LEGO Hidden Side a jak už název napovídá, půjde o temná dobrodružství zkoumající jakousi „odvrácenou stranu“ světa. Příběh stavebnic je totiž zasazen do tajemného fiktivního městečka Newbury, okolo kterého se točí duchové a všemožné nadpřirozené bytosti.

Cílem hráče, který ovládá hlavní postavy Parker Jacksonová a Jacka Davidse, je pak ve spoluprácí se šerify všechny tyto příšery z podsvětí pochytat na různých lokacích, a to právě pomocí iPhonu nebo iPadu. Celá řada se totiž úzce pojí s rozšířenou realitou na telefonech a tabletech.

Co se týče hraní, jde o známý princip. Stačí si stavebnici podle návodu fyzicky postavit a pak na ní namířit telefon se zapnutou dedikovanou aplikací. Po rychlém „oskenování“ se skutečné dílo obohatí o digitální prvky a hráč bude moci začít řešit veškeré záhody, které jednotlivý set doprovázejí. Ať už jde po hlavolamy, hledání předmětů, hraní miniher, sbírání duchů nebo různé boje.

Dohromady pak LEGO vytvořilo osm takových stavebnic: Záhada na hřbitově, J. B. a její laboratoř plná duchů, Paranormální autobus 3000, Stará rybářska bárka, Útok na stánek s krevetami, El Fuegův náklaďák, Vlak duchů a Strašidelná střední škola v Newbury. Všechny sety jsou dostupné na oficiálních stránkách LEGO i Alze..

Minimálně je nutné mít iOS 11 (včetně ARKitu 2) a iPhone SE (potažmo iPad mini 5. generace).

Komentáře