Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Amazon představil vlastní odpověď na AirPods i HomePod

Amazon vyrábí vlastní hardware již dlouhá léta. Prvním zásadním produktem z dílny největšího online tržiště západního světa se stala legendární čtečka knih Kindle, která se již dočkala mnoho generací a variací. Později Amazon marně zkoušel uspět také na trhu se smartphony a tablety, ale dalším úspěšným zásahem byl až příchod zařízení s hlasovou asistentkou Alexou, na kterou Amazon hodně sází. Ukázala to i včerejší hardwarová konference v Seattlu, na které jsme se dočkali celé řady produktů s Alexou, a to včetně kousků, které jdou přímo do boje s hardwarem od Applu.

Chytré reproduktory z rodiny Amazon Echo jsou hitem a v prodejích drtí veškerou konkurenci. Amazon ale doposud se svými reproduktory cílil na ty cenově nejsenzitivnější zákazníky a doposud v nabídce neměl žádný prémiový model, který by svým zvukem mohl uspokojit i náročnější posluchače. To se ale nyní mění a Amazon přichází s modelem Echo Studio, který je přímou konkurencí pro HomePod od Applu.

Amazon Echo Studio

Nové Studio podporuje zvuk Dolby 3D a Amazon rovněž spolupracuje s nahrávacími studii jako Sony, Universal a Warner Music Group, aby mohl u vybraných skladeb přinášet podporu prostorového zvuku Sony 360. Stejně jako HomePod, i Echo Studio dokáže svůj zvuk přizpůsobit rozložení konkrétního pokoje. Novinka od Amazonu navíc přichází s agresivní cenou 199 dolarů a je tedy o třetinu levnější než reproduktor Applu.

Do přímého boje s Applem se Amazon pouští i na poli plně bezdrátových sluchátek. Nová sluchátka Echo Buds jsou prvními „wearables“ od Amazonu, která umožňují využívat asistentku Alexu pouhým hlasem i mimo domov, kdekoli na cestách. I u Echo Buds Amazon přichází s agresivní cenou, která je zhruba o 700 korun nižší, než za kolik lze pořídit AirPods. Novinka od Amazonu má ale ještě jednu zásadní konkurenční výhodu – disponuje funkcí aktivního potlačování okolního ruchu.

Amazon Echo Buds

Aktivního potlačování ruchu z okolí je funkcí, které se dovolávají i fanoušci Applu, a je tedy určitě škoda, že se firma Tima Cooka nechala v implementování této funkce předehnat. Amazon navíc vsadil na jistotu a ve svých Echo Buds využil technologii Active Noise Reduction od firmy Bose, která v tomto oboru platí za největšího průkopníka. Stejně jako AirPods, i Echo Buds by měly vydržet 5 hodin hraní na baterii, přičemž i sluchátka od Amazonu lze samozřejmě dobíjet z krabičky, která výdrž prodlouží v součtu na celý den.

Kromě těchto novinek Amazon představil i nové generace svých stávajících produktů. Aktualizované verze se dočkalo klasické Echo, které by nyní mělo mít lepší zvuk než dříve, i malý a levný reproduktor Echo Dot, jenž nově přichází s jednoduchým LED displejem. Ten uživateli poslouží k zobrazování digitálních hodin, alarmů, minutky či třeba teploty. Novinkou je také 8palcová verze obrazovky Echo Show. Displej s chytrou asistentkou je tedy nově dostání hned ve třech velikostech – 5,5palcové, 8palcové a 10palcové.

Amazon Echo Dot, nově s displejem

Ani tady ale výčet novinek nekončí. Amazon představil rovněž řadu dalších produktů, které uživatelům umožní okamžitě se se svými přáními obracet na asistentku Alexu – novou chytrou mikrovlnku Smart Oven, jednoduché zařízení přímo do zásuvky s názvem Echo Flex či třeba chytrou dětskou lampičku Echo Glow.

Amazon Smart Oven

Světlo světa pak spatřily i experimentální produkty, jimiž jsou chytré brýle Echo Frames a prstýnek Echo Loop. Ty Amazon začne prodávat v omezeném množství a do masové výroby je pošle až dle zájmu uživatelů.

Chytrý prstýnek Echo Loop

Komentáře