Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple by mohl přijít s obdobou iPhonu SE. Údajně už začátkem příštího roku
Touch ID mělo zásadní vliv na bezpečnost telefonů (Foto: Kārlis Dambrāns / Flickr)

I když si většina uživatelů iPhonů zvykla na varianty o větších úhlopříčkách, stále existuje silná skupina zájemců, která preferuje velikostně menší telefony. Ideálním řešením pro tyto uživatele byl iPhone SE, který tehdy kombinoval solidní výkon a kompaktní tělo. Apple tento model nicméně zařízl a začal se soustředit na modely výrazněji přesahující pětipalcovou úhlopříčku.

Ve své nabídce však vedle iPhonů XS, XS Max a XR, jež budou 10. září nahrazeny novými verzemi, drží i modelovou řadu 8 a 7, respektive telefony, které v základní variantě nabízejí úhlopříčku 4,7 palce. Byť jde oproti čtyřpalcové variantě o celkem velký rozdíl, pořád to vychází lépe než iPhone XS s úhlopříčku 5,8 palce. V podstatě by tak mělo být lepší přejít z SE na 8 (7) než na XS.

Dost možná to tak vnímá i Apple, který by tuto velikost měl do budoucna stále udržovat. Podle asijského serveru Nikkei totiž chystá model, jenž by měl cílit na příznivce menších iPhonů a zájemce, kterým se nechce dávat tisíc dolarů za telefon. V jistém slova smyslu by tak mělo jít o kompenzaci za vyřazení iPhonu SE, byť by se stále jednalo o zařízení se 4,7palcovým displejem (nikoliv 4palcovým).

Podle dostupných informací, které pochází z dodavatelských řetězců Applu, firma zvažuje také implementace LCD displejového panelu, aby stáhla náklady co nejníže. Co se týče procesoru, měl by Apple vsadit na A13, jenž je stále dodatečně výkonný a poradí si například i s rozšířenou realitou. Dále se očekává jedna zadní čočka fotoaparátu a 128GB základní úložiště.

Velkou otázkou však zůstává, zdali přijde tlačítko Home, nebo nikoliv. Apple by totiž i u tohoto modelu mohl vsadit na „bezrámečkový“ design včetně Face ID, na druhou stranu by se to celkem zásadně bilo s nízkonákladovým nastavením iPhonu, tudíž je možné, že se půjde po vzoru iPadu mini a zůstane staré dobré tělo.

Strategicky to pak pro Apple může dávat smysl. Vzhledem k tomu, že začíná více prosazovat služby, potřebuje obsloužit maximum lidí, respektive dostat svá zařízení co nejvíce uživatelům. A jít na to přes iPhone, který je stále nejprodávanějším jablečným zařízením, je nejspíš ten správný tah. O to víc, když bude s levnější cenou.

Komentáře