Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple chystá návrat Touch ID. Čtečku v displeji by mohly iPhony mít příští rok

Okolo Applu a jeho produktů se neustále rojí řada předpovědí, spekulací i obyčejných drbů. Pokud je ale mezi novináři píšícími o Applu na něčí informace opravdu spoleh, je to novinář magazínu Bloomberg Mark Gurman. O to zajímavější tedy je zpráva, kterou nyní přinesl – Apple údajně již příští rok iPhonům vrátí čtečku Touch ID, kterou má v plánu zabudovat do displeje.

Zdroje uvnitř Applu Gurmanovi potvrdili, že Apple i jeho dodavatelé již testují čtečku otisků zabudovanou do displeje zařízení. Dodavatelé již prý byly schopni prokázat, že jsou schopni toto technologické řešení zajistit a do produkce by se tedy novinka mohla dostat již s iPhony vydanými během roku 2020. Údajně je ale možné, že se novinka zpozdí a dočkáme se jí až o rok později.

Xiaomi Mi9 se čtečkou v displeji

Faktem je, že pokud Apple čtečku otisků zabudovanou v displeji skutečně plánuje, zpoždění novinky až do roku 2021 by byla tak trochu ostuda. Čtečku v displeji totiž již nyní využívají telefony od největších konkurentů Applu, jako jsou Samsung, Huawei, Xiaomi i Oppo.

Původní Touch ID Apple představil v roce 2013 a jednalo se o jednu z nejpodstatnějších inovací tehdejší novinky iPhone 5S. Stalo se tak po akvizici společnosti AuthenTec, která byla na tomto poli technologickým lídrem. Čtečku v Applu zabudovali do tlačítka Home a uživatelé ji od té doby mohou využívat k odemykání telefonu, potvrzování plateb skrze Apple Pay, vyplňování hesel i třeba k autentizaci nákupů v App Storu.

V roce 2017 nicméně společnost přišla s iPhonem X, který se zbavil rámečků a namísto odemykání otiskem přinesl funkci Face ID. Od té doby se uživatelé nových iPhonů do telefonu dostanou prakticky pouhým pohledem, a to díky technologii rozpoznávání obličeje. Po letech se nicméně má Apple vrátit i k opuštěnému Touch ID a uživatelům tak dát možnost využívat obě formy autentizace.

Foto: Apple

Kromě informací o chystaném návratu Touch ID přináší Mark Gurman také zprávu o tom, že svého nástupce se dočká „low-costový“ iPhone SE. Ten by mohl dorazit již v první polovině příštího roku a má se jednat o telefon, který bude vycházet ze stávajícího iPhonu 8. Nabídne tedy pravděpodobně 4,7palcový displej se širšími rámečky.

Komentáře