Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple chystá novou Apple TV s čipem A12. Podpořila by herní službu Apple Arcade
Apple Arcade

S jistotou se ví, že Apple na své nadcházející keynote, která se bude konat 10. září, představí trojici nových iPhonů. Dost možná dorazí také aktualizované Apple Watch a teoreticky i nové iPady Pro. Podle aktuálních informací by však nemuselo jít pouze o tyto produkty.

Apple totiž pravděpodobně chystá i upgrade Apple TV, oblíbeného set-top boxu, který byl naposledy výrazněji aktualizován v roce 2017 pod označením Apple TV 4K. Byť by se nejednalo o žádnou vyloženě atraktivní novinku, existuje několik důvodů, proč by příchod nové verze dával smysl.

Pokud jsou informace, které sdílel Longhorn (@never_released) na svém Twitteru, pravdivé, letošní Apple TV by měla nabízet výkonnější čip A12, jenž figuruje v iPhonech XS, XS Max a XR. Z toho by mohli uživatelé benefitovat především pro herní předplatitelskou službu Apple Arcade, která dorazí během podzimu a bude ji možné využívat právě na televizích.

S tím se pojí i domněnka, že bude Apple TV roku 2019 podporovat standard HDMI 2.1, díky kterému má být zaručen mnohem plynulejší chod her. Hráči by tak nemuseli čelit lagům, což by se odrazilo především na hrách, jež jsou založeny na rychlých mechanismech (střílečky, závody a tak podobně).

Příchod naznačuje i pravidelný cyklus

Některé nové verze produktů od Applu jde zpravidla poznat i podle toho, jaký cyklus vydávání firma dodržuje. Typické to může být zejména u iPhonů, nicméně i modely Apple TV dodržují jakási pravidla – přichází totiž po dvou letech. Aktuální generace Apple TV 4K dorazila v roce 2017, přičemž její předchůdce spatřil světlo světa v roce 2015. A třetí generace zamířila na trh v březnu 2013. Logiku to tedy dává.

Rozhodně však nemá jít o zmíněnou „one more thing“, respektive neočekávaný produkt, který pozitivně překvapí diváky a fanoušky po celém světě. To totiž Tim Cook nemá příliš v oblibě, což se samozřejmě nevylučuje s tím, že nějaká pecka může dorazit. Když už, tak by nejspíš šlo o chystaný trackovací nástroj po vzoru doplňku Tile, jenž slouží jako rozšíření aplikace Find My.

Komentáře