Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple má vyvíjet funkci, díky níž se bude možné radit o zdravotních potížích přímo se Siri

Pokud lze uvést jednu oblast, která má pro Apple obrovský potenciál do budoucna, bude to rozhodně zdravotnictví. Už nyní tam gigant z Cupertina podniká zajímavé kroky, které začínají od měření EKG na Apple Watch až po vizi databází, v nichž by uživatelé měli veškeré spisy od lékaře a prakticky s ním komunikovali na dálku. A právě na komunikaci je postaven další krok.

Apple totiž plánuje využívat komunikačních schopností Siri k tomu, aby s ní mohli uživatelé plynule mluvit a řešit s ní zdravotní problémy. Prakticky by tak šlo o jakousi digitální poradnu v moderním kabátku, která by reflektovala kondici uživatele a podle toho mu navrhovala příslušné postupy, jak se chovat, případně doporučovat, kdy zajít k lékaři pro podrobnější informace.

To vše by navíc probíhalo v reálném čase, tudíž by uživatel nemusel čekat na odpověď několik hodin, případně dní, což řadu věcí mění. Co se týče zaměření, Siri by měla zvládat reagovat nejen na fyzické zdravotní problémy, ale i ty mentální. To může být zásadní pro ty, kteří se o svých potížích například stydí mluvit s opravdovou osobou a raději si nechají poradit od virtuálního asistenta.

Nyní je otázkou, jak bude Apple tuto funkci prezentovat v kontextu skutečného propojení s doktorem. Je jisté, že ještě není možné, aby digitální asistent nahradil opravdového lékaře, na druhou stranu může mít velice blízko. Po stanovení diagnózy by pak uživatele odeslal na příslušné specializované oddělení, kde by se patřičně zachovali. Dost možná by se Siri mohla stát jakousi obvodní doktorkou.

Funkce by se měla objevit v iOS 15, tedy někdy v roce 2021. Alespoň takto o tom informuje deník The Guardian, který měl k dispozici interní dokumenty Applu. Pokud se pak společnosti podaří tuto možnost vyvinout, šlo by o důležitý krok k vizi, že „největší přínos Applu bude ve zdravotnictví“ (Tim Cook).

Komentáře