Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple spouští Apple Watch Studio pro sestavení vlastních hodinek. Dostupné je v Apple Storech i na webu

I když Apple Watch Series 5, které Apple představil v průběhu včerejší keynote, nenabízí žádné zásadní změny (nepočítáme-li možnost pro vždy zapnutý displej, kompas nebo nové titanové tělo), způsob, jakým budou prodávány, relativně velkým nepochybně je. Apple totiž spouští takzvané Apple Watch Studio, kde si zájemci mohou složit svůj vlastní model.

Vlastní model je možná poněkud silné slovo. Zájemci nebudou mít možnost si vytvořit zcela nové Apple Watch, ale naopak si je poskládat podle toho, co nabízí Apple ve svých obchodech. Nabízejí se tedy kombinace nejrůznějších pásků (od silikonových po prodyšné až po nylonové nebo kovové) a těl hodinek.

V praxi tak dorazíte do Apple Storu (v zahraničí), vyhledáte speciální stůl, na kterém budou umístěné náramky a těla Apple Watch, a začnete pod dozorem tamního personálu skládat takovou variaci hodinek, která pro vás bude nejlepší. Navíc nebude nutné se spoléhat na předurčené kombinace, které nešlo při objednávce změnit a pokud jste chtěli jiný pásek, museli jste si ho zvlášť pořídit.

Podobný koncept se týká i webového rozhraní, byť si tam hodinky samozřejmě neosaháte. Na Apple Watch Studio máte možnost si vlastní variaci Apple Watch složit virtuálně, což také dobře funguje. Na druhou stranu je nutné mít na paměti, že se tato metoda týká pouze Apple Watch Series 5.

Součást proměny kamenných prodejen

Tato relativní drobnost je dalším potvrzením postupné proměny Apple Storů, o které se nyní po Angele Ahrendts stará Deirdre O’Brien. Ta to ostatně prezentovalo i na včerejší keynote. Do budoucna tak budeme svědky toho, jak se designové prodejny Applu snaží čím dál více přizpůsobovat lidem a nabízet jim uvnitř vlastní zázemí. Už nyní můžeme pozorovat akce Today at Apple, různé koncerty lokálních umělců a tak podobně. Vlastní stánek pro design Apple Watch těží z podobného principu.

Deirdre O’Brien, Tim Cook, Angela Ahrendts a zaměstnanci Applu (Foto: Apple)

Komentáře