Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Music lze oficiálně poslouchat i přes webový prohlížeč. Zatím jde o beta verzi

Hudební streamovací služba Apple Music byla vždy dostupná pouze ve formě aplikace, respektive ji nebylo možné oficiální cestou spustit přes webový prohlížeč. Pro některé předplatitele to tak mohlo být poněkud nešťastné, a to například při přechodu z osobního Macu na počítač ve firmě s Windows. Takových scénářů je několik a webová varianta Apple Music byla zcela logicky poměrně vyžadovaná.

Tuto díru řešily alternativní webové služby jako Musish a další, které uživatelům dávaly možnost poslouchat veškerý hudební obsah dostupný na Apple Music přímo z prohlížečů. Je však nutné podotknout, že tyto služby nikdy nepocházely přímo od Applu a teoreticky nemusely nabízet ten stejný komfort, jako kdyby to z jablečných dílen skutečně přišlo. To se však nyní mění.

Apple po dlouhých letech spustil webovou verzi Apple Music na adrese https://beta.music.apple.com/. Jak je patrné, zatím jde pouze o beta verzi, pomocí které bude společnost Tima Cooka testovat, jak vše funguje a především jaké jsou ohlasy předplatitelů, potažmo i lidí, kteří si Apple Music neplatí – webová verze umožňuje půlminutové ukázky.

Co se týče uživatelského rozhraní, jde o starý dobrý design, který je k Apple Music typický. Převládají zejména velké covery různých alb a playlistů, jež díky svým barvám nelze přehlédnout. V levém bočním sloupci jsou pak tři sekce – For You, Browse a Radio. Ty jsou známé z aplikace na iOS a macOS, přičemž první dvě slouží pro hudební inspiraci a u třetí vše vysvětluje samotný název.

Apple dodává, že postupem času bude do oběhu vysílat další funkce, které se k Apple Music pojí. Zatím je to ale nastavené takto základně. Termín, kdy má vyjít oficiální verze, je zatím neznámý. Obecně pak jde o poměrně důležitý krok v boji proti Spotify, největší službě na poli hudebních streamovacích služeb. Ten svou webovou variaci již dávno má.

Komentáře