Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple TV+ má atraktivní cenu a útočí na Netflix. Sledovat ji bude možné i na webu

Vzhledem k tomu, že Apple v březnu uspořádal speciální keynote zaměřenou výhradně na služby, očekávalo se, že nějaká zmínka o nich padne i během včerejší akce. A také se tak stalo. Společnost Tima Cooka konečně odhalila ceny za Apple Arcade a Apple TV+ – budou stát shodně 4,99 dolaru (cca 120 Kč). S ohledem na konkurenci tak jde o velmi atraktivní sazby.

Týká se to především Apple TV+, jelikož Apple Arcade žádnou vysokou konkurenci zatím nemá a není tak očekávaná jako jablečná televizní služba. Pokud se totiž podíváme na to, za jaké ceny nabízí svůj filmový a seriálový obsah například Netflix, kterého Apple bere za úhlavního soupeře, zjistíme, že Apple TV+ bude na americkém trhu o cca 4 dolary levnější.

Dost pak bude záležet na tom, s jakou přesnou cenou Apple vyrukuje na konkrétních trzích (včetně toho českého, kam se má Apple TV+ také dostat). Ta může mít jisté odchylky, na druhou stranu nepůjde o nic zcela rozhodujícího. Spolu s tím se Apple postaral o další poměrně zajímavou akci, když všem novým majitelům iPhonů, iPadů, Maců, Apple TV a iPodů touch nabídne Apple TV+ na jeden rok zcela zdarma.

O tom se ostatně spekulovalo již delší dobu, že by Apple mohl nabídnout v rámci nákupu hardwaru nějakou službu jako doplněk, ovšem se čekalo spíš Apple Music než Apple TV+.

Dostupné i na webu

Během posledních několika hodin se pak na povrch začaly dostávat nové informace o tom, jak bude Apple TV+ fungovat a co nabídne. Jak bylo zmíněno, služba bude dostupná od 1. listopadu a hned od spuštění bude nabízet tyto seriály:

Apple během keynote zmínil, že každý měsíc po debutovém listopadu bude Apple TV+ zásobovat o jednu novou sérii, díky čemuž si diváci mohou vypěstovat jistý návyk a zkrátka být vždy připraveni, že 1. den v měsíci dorazí nový obsah. Součástí bude i výběr filmů a seriálu od jiných producentů.

Co se pak týče formátu vydávání, některé sérii vyjdou s kompletním počtem dílů, některé naopak odstartují třemi úvodními díly s tím, že každý víkend bude přibývat jeden další. Půjde tak o promíchání dvou oblíbených metod, přičemž tu první výrazně prosadil právě Netflix.

Dále se nabízí otázka, kde všude bude možné Apple TV+ sledovat. Samozřejmostí jsou platformy Applu, ovšem dostupnost bude zajištěna i na chytrých televizích od Samsungu a také přímo na webu, konkrétně na dedikované stránce tv.apple.com (Safari, Firefox, Chrome), kde jsou nyní k dispozici všechny trailery, herecké obsazení v daných seriálech a řada dalších informací. Dá se říct, že je to takový televizní hub Applu.

Komentáře