Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple znovu otevře ikonický Apple Store na Páté Avenue. Je dvojnásobný a má nahrávací studio

Jedním z podstatných článků korporátní identity Applu jsou jeho prodejny Apple Store. Kamenné obchody cupertinské firmy jsou často architektonickými skvosty, ve kterých Apple předvádí a prodává své produkty, ale co víc, buduje si svou image prémiové firmy milující design. Jedním z nejikoničtějších Apple Storů je skleněná kostka na newyorské Páté Avenue jižně od Central Parku, která má být již brzy znovu otevřena. Na oslavu dokončení rekonstrukce je nyní prodejna zbarvena do duhové barvy.

Možná nejznámější Apple Store na světě byl kvůli rekonstrukci uzavřen již v roce 2017 a od té doby se s napětím očekávalo jeho opětovné otevření. Zákazníci se zájmem o produkty Applu sice zkrátka nepřišli, protože společnost nedaleko otevřela náhradní prodejnu, jenže legendární skleněná kostka je jen jedna. Nyní se tedy blíží její znovuotevření a návštěvníci New Yorku na svůj program opět mohou zařadit o jeden význačný architektonický bod k návštěvě víc.

Nejpodstatnější částí rekonstrukce prodejny bylo její významné zvětšení. Přes duhový ozdobný film to sice není vidět, ale prodejna na Páté Avenue je nyní dvojnásobně veliká. Pod zemí se totiž nově nachází prostor velikostně odpovídající horní části prodejny, přičemž zákazníci se do podzemní části dostanou výtahem. Součástí rozšířeného prostoru je i nové vysílací studio pro rádiovou stanici Beats 1.

Zatím není známo, kdy bude zrenovovaná prodejna opět otevřena, ale jedná se o natolik velkou událost, že se o ní možná dozvíme během úterní keynote, kde Apple bude představovat nové iPhony a Apple Watch. K otevření by nicméně mělo dojít již velice brzy a jakmile bude prodejna otevřena, dle vyjádření mluvčího Applu se převleče do průzračného skleněného hávu.

Komentáře