Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple zveřejňuje další trailery. Ukazuje pořady pro děti i thriller od tvůrce Šestého smyslu
Snoopy In Space (Foto: Apple)

Včera jsme upozorňovali na nové ukázky seriálů, které budou za měsíc dostupné ke zhlédnutí spolu se spuštěním Apple TV+ a podle reakcí na ně usuzovali, že zájem o ně bude možná větší, než někteří předpokládají. Netrvalo ani den a objevila se další nálož trailerů, které jsou nyní dostupné už téměř pro všechny pořady, jež Apple nabídne jako první.

Zatímco včera zazněla názvy hlavních lákadel pro dospělejší publikum jako For All MankindThe Morning ShowSeeDickinson, tentokrát je čas na pořady pro mladší diváky, resp. celou rodinu. Apple se v nich prozatím zaměřuje na animovanou tvorbu a hraná dobrodružství s dětskými hlavními hrdiny, kteří řeší záhadu s duchem.

V minulosti se objevilo několik zpráv naznačujících, že právě rodinné seriály a filmy budou hlavním zaměřením Apple TV+, většina ze známých projektů ale je na webu služby označena hodnocením TV-MA, což je v americké televizi druhá nejvyšší přístupnost objevující se spíše u kabelových televizí. Zkratka označuje obsah vhodný pouze pro dospělé publikum, takže by ho neměl sledovat kdokoliv mladší 17 let.

Je to typické hodnocení pro seriály HBO jako Rodina Sopránů nebo Hra o trůny a typicky zahrnuje vysokou míru násilí, nahoty, vulgární mluvy apod. Samozřejmě to neznamená, že takto označené pořady automaticky obsahují všechny zmíněné explicitní prvky, určitě se ovšem o nich nedá hovořit jako o vhodných pro celou rodinu. V rámci amerického televizního systému mohou být vysílány pouze ve velmi omezené míře a vůbec se nesmí objevovat na hlavních televizních kanálech.

Ale zpět k novým trailerům. Název seriálu Ghostwriter je slovní hříčka, jelikož dané slovo klasicky označuje neoznačeného autora, tajně pracujícího pro známější osobnost. V seriálu Apple TV+ ovšem zároveň odkazuje k duchovi, který do světa vypouští postavy z knih. Ghostwriter je rebootem stejnojmenného dětského pořadu ze začátku 90. let a svou mysteriózní dobrodružnou tematikou a zpracováním jednoznačně cílí na děti stejného věku, jako jeho hlavní postavy.

Malé děti se pak pokusí zaujmout Helpsters Snoopy In Space. Zatímco Snoopy představí známou postavu v novém příběhu, kde se snaží stát astronautem, Helpsters vznikly jako součást franšízy Sesame Street a budou děti hravou formou učit základy programování. Jediný projekt dostupný při spuštění Apple TV+, který zatím nemá svůj trailer, je tak The Elephant Queen, dokumentární film o slonech.

Už dříve se naopak objevilo několik krátkých spotů na minisérie Servant, psychologický thriller od M. Night Shaymalana a kriminální thriller podle skutečných událostí Truth be Told.

Komentáře