Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Bilaterální nabíjení u nových iPhonů nakonec nebude. Apple měl funkci na poslední chvíli zrušit
Foto: Marques Brownlee / YouTube

Jakmile dnes večer středoevropského času představí Apple nové iPhony, s největší pravděpodobností je odhalí bez funkce, která se u nich poměrně silně očekávala. Jde o takzvané bilaterální bezdrátové nabíjení, díky němuž by bylo možné na zádech zařízení dobíjet například AirPody nebo Apple Watch. Ostatně podobně, jako to má Samsung u své vlajkové lodě.

Podle zprávy analytika Ming-Chi Kua, která byla následně potvrzena uznávaným expertem na Apple Markem Gurmanem, ji měla cupertinská firma zaříznout, jelikož neměla „splňovat přísné parametry“.

Navíc je dost možné, že šlo o rozhodnutí na poslední chvíli – dle agentury Bloomberg měl Apple kvůli této funkci dokonce posunout logo na iPhonech více doprostřed, aby sloužilo i jako místo, kam doplňky za účelem nabití pokládat. Pravděpodobně tak společnost pod vedením Tima Cooka narazila na technické problémy, s nimiž funkci nemohla pustit ven.

Mnohé pak napadne kontroverzní situace s AirPower, která se měla stát bezdrátovou nabíjecí plochou až pro tři zařízení. Naneštěstí ale inženýři z Applu podcenili fyziku a zkrátka nedokázali navrhnout takové řešení, které by mohlo spokojeně představit. Proto se firma rozhodla celou věc zaříznout ještě před jejím debutovým uvedením, což vyvolalo bohaté diskuze.

Foto: Samsung

Stále Lightning

Kuo ve svém reportu zveřejnil další drobnosti, které budou nové iPhony, jež mají dorazit s lepší kamerou, doplňovat. Velkou otázkou bylo, zdali se Apple rozhodne nahradit klasický Lightning za USB-C (jako to udělal u iPadů Pro), nicméně to se letos nestane. Nové vlajkové lodě přijdou s Lightningem.

Co je ale zajímavé, je náplň balení. Majitelé nových vlajkových iPhonů v něm totiž najdou 18W adaptér s USB-C koncovkou, což znamená, že druhý konec kabelu Lightning bude mít stejný standard. To potěší snad všechny majitele novějších MacBooků Pro a Air.

Foto:

Často se také spekulovalo nad tím, jestli Apple zmenší horní výřez, kde je ukryta technologie TrueDepth. Podle Kua to také není na pořadu dne a pravděpodobně se změny dočkáme až v následujících letech.

Komentáře