Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Google Maps i oblíbenou navigaci Waze můžete s iOS 13 používat přímo přes Siri

Během včerejšího podvečera středoevropského času Apple oficiálně vydal finální verzi iOS 13, kterou mohou majitelé iPhonu 6s a novějších bezplatně stahovat (a následně instalovat) do svých zařízení. Na to pochopitelně začali reagovat i vývojáři třetích stran a vedle toho, že řadu aplikací oblékli do tmavého režimu, což je patrně jeden z největších taháků nové verze, začali více spolupracovat také se Siri.

To se týká především Googlu, který své oficiální Google Maps a oblíbenou navigační platformu Waze doplnil o integraci Siri. To znamená, že pokud byste chtěli požádat Siri o cestu domů, do práce či kamkoliv jinam, stačí zvolit správný povel a ona vám automaticky nabídne trasu v těchto rozhraních. Navíc má vše fungovat i přes CarPlay.

Má to však jeden háček. iOS 13 stále neumožňuje ryze nativní nastavení Google Maps nebo Waze namísto systémových map od Applu. Vždy tedy budete muset za daným požadavkem dodat název jedné z těchto aplikací, aby se vám správně otevřela. Pokud tak neučiníte, Siri bude stále preferovat své nativní mapové rozhraní.

I tak ale jde o užitečnou funkci, kterou řidiči ocení. Nebudou nuceni manuálně vyťukávat adresu, ale zkrátka vše potřebné sdělí hlasem Siri, která daný úkon zařídí. Výhledově pak lze očekávat, že s podobnou integrací budou přicházet čím dál více aplikací. Nehledě na to, že by vývojáři mohli své aplikace obohacovat o podporu Sign in with Apple a dalších nových prvků, které cupertinská firma zpřístupnila třetím stranám.

Komentáře