Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Hlavní dodavatel Applu opět porušil pravidla práce v Číně. Zaměstnává až 5krát více brigádníků, než je povoleno
Foto: Apple

Apple má ve své minulosti hned několik široce známých kauz vycházejících z velice špatných podmínek v některých čínských továrnách vyrábějících jeho produkty. V nejeextrémnějších případech byly kolem nich pod okny dokonce nataženy sítě ve snaze předejít sebevraždám pracovníků. V posledních letech se situace zlepšuje, podle posledních zpráv ale Foxconn, hlavní dodavatel Applu, vysoce překročil povolený poměr stálých a dočasných zaměstnanců i další pravidla, například o maximálním množství přesčasů.

Zjištění pochází od China Labor Watch (CLW), mimovládní organizace založené v roce 2000 pro ochranu práv zaměstnanců čínských továren. Porušení pravidel práce bylo zaznamenáno hlavně v továrně Foxconnu v Čeng-čou, kde CLW vedla vyšetřování až několik let prostřednictvím vyšetřovatelů v utajení. Hlavním prohřeškem je, že až polovina zaměstnanců továrny zde měla zajištěnou jen dočasnou práci. To je mnohem více než 10 procent, které dovoluje čínský zákon.

Apple i Foxconn výsledky vyšetřování CLW na základě vlastních průzkumů potvrdily a zavázaly se, že se vynasnaží v co nejbližší době zjednat nápravu. Apple prý na zlepšení s Foxconnem úzce pracuje, což je v souladu s jeho standardními postupy. Pokud objeví u některého ze svých dodavatelů problematické praktiky, okamžitě prý reaguje zavedením opatření pro jejich odstranění.

Tim Cook, ředitel Applu

„Abychom si byli jistí, že jsou dodržovány naše vysoké standardy, máme silné systémy řízení začínající školením v právech na pracovišti, rozhovory s pracovníky v místě pracoviště, anonymní kanály pro vyjadřování nespokojenosti a probíhající audity,“ vysvětlil Apple. Ve svém posledním reportu o zodpovědnosti uvedl, že v minulém roce proběhlo 44 tisíc rozhovorů s pracovníky. Když v roce 2017 zjistil, že iPhony X nelegálně vyráběli středoškoláci, vyslal do daných továren specialisty pro změnu těchto praktik.

Foxconn je samozřejmě samostatnou firmou s vlastními pravidly, Apple má však jako její hlavní partner moc a zodpovědnost zajišťovat, že dodržuje jednak jeho standardy a jednak pravidla země, ve které operuje. Jeden z největších výrobců elektroniky na světě ostatně svému čínskému dodavateli v minulosti už několikrát hrozil rozvázáním smluv, pokud nebude dělat vše pro zlepšení pracovních podmínek ve svých továrnách.

Jedním z hlavních důvodů pro zaměstnávání vysokého procenta dočasných pracovníků je snaha mít vždy dostatek (a ne nadbytek) lidí pro proměňující se poptávku. Ta je vždy podstatně vyšší například před představením nových zařízení a jejich uvedením do prodeje a také v období určitých svátků, především Vánoc. Pokud nebude firma schopna produkty vyrábět v dostatečném objemu, její výnosy klesnou a při nižším odběru je naopak ztrátové si udržovat „nepotřebnou“ pracovní sílu.

iPhone XS bylo oproti předchozí generaci těžší vyrobit, takže bylo dočasně potřeba více pracovníků

Jen krátkodobé zajištění zaměstnání není zdaleka jedinou nevýhodou dočasného pracovního umístění. Brigádníci nemají placenou nemocenskou, placené volno ani zdravotní pojištění. Navíc je nezaměstnává přímo Foxconn, po třech měsících ale mohou mít šanci stát se jeho stálými zaměstnanci.

Report CLW zjistil v továrně v Čeng-čou také mnoho dalších problémů. Někteří brigádníci například nedostali slíbené bonusy, přesčasy jsou automaticky součástí práce a vynětí z nich vyžaduje zvláštní povolení a důsledkem toho bývá až 100 hodin přesčasů za měsíc oproti povoleným 36. Pracovníci bývají také nuceni v továrně zůstávat v noci pro neplacené schůze a standardem jsou nedostatečné ochranné pomůcky a slovní napadání. Obecně pak produkují až 12 tisíc iPhonů za jednu směnu.

Apple se značnou částí těchto tvrzení nesouhlasil a částečně je ve svém deníku problematizoval i sám člen CLW, když napsal, že mnozí pracovníci přesčasy chtěji pro větší výdělek. „Potvrdili jsme, že všichni pracovníci dostávají adekvátní kompenzaci, což zahrnuje také přesčasy a bonusy,“ řeklox Apple. Nezjistil prý také žádné náznaky nucené práce a všechny přesčasy měly být dobrovolné.

Komentáře