Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Huawei předběhlo Apple a uvádí „AirPods“ s aktivním potlačováním okolního hluku

AirPods se během pár let staly natolik zásadním zařízením, že i provozovatelé newyorského metru zvažují, že kvůli nim zavedou na stanicích speciální hlášení. A jak tomu u mediálně zvučných produktů od Applu zpravidla bývá, ani oblíbené AirPody neodolávají choutkám čínských výrobců, kteří je chtějí za každou cenu okopírovat. Designem, funkcemi, stylem.

Ať už jde o Xiaomi, které vyrukovalo s originálními AirDots Pro, nebo Huawei, jenž pod svou značkou Honor vydalo takzvané FlyPods. Pokud nemáte odvahu se podívat, o co přesně jde, můžeme vám ve stručnosti říct, že obě verze se poměrně dost inspirují od AirPodů a slouží čistě jako levnější alternativa pro ty, kteří si AirPods například nemohou dovolit.

Uběhl nějaký čas a na trh se dostává další taková variace. A opět z dílen čínského Huawei. Ten totiž nově představil Freebuds 3, které navazují na předchozí generaci a přináší několik zajímavostí. Na začátek musíme začít designovým provedením, které je u samotných sluchátek velmi podobné, byť se trochu liší napojením nožičky na „tělo“.

Dostupné jsou v bílé a černé variantě a pochopitelně přichází s vlastním dobíjecím (ochranným) pouzdrem, do kterého se sluchátka přichytávají. Tam šlo Huawei jinou cestou a krabičku udělalo podle svého – je kulatější a v základu nabízí standard Qi pro bezdrátové nabíjení.

Přivítejte aktivní potlačování okolního hluku

Tím, čím Freebuds 3 překvapí, je funkce pro aktivní potlačování okolního hluku. Prvek, který byl dosud dostupný výhradně ve sluchátkách studiového, potažmo špuntového typu. U takzvaných pecek je to zatím velká rarita, avšak Huawei se to podařilo. V aktivním režimu by funkce měla potlačovat okolní hluk o nějakých 15 decibelů, což by mělo pro běžné účely stačit.

Spolu s tím se určitě hodí uvést i funkce pro tlumení větru, respektive jeho poryvů. V nožičce je totiž ukryta speciální membrána, díky které se hluk spojený s větrností nedostane „do uší“ a hovory pak mají mnohem kvalitnější audio na obou stranách.

Co se týče výdrže, Huawei uvádí čtyři hodiny na jedno nabití, přičemž krabička dokáže doručit dalších 16 hodin šťávy. Párování je pak velmi podobné s tím, co nabízí Apple – také má stačit otevřít krabičku a vyběhne pro jablečné uživatele velice známé rozhraní. Do prodeje by se Freebuds 3 měly dostat do konce letošního roku.

Komentáře